Akcja Lato 2022

GCK w Nędzy zaprasza na Akcję Lato 2022

Gminne Centrum Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy wspólnie zapraszają wszystkie dzieci i młodzież na dwa tygodnie pełne przygód, nowych doświadczeń, inspirujących warsztatów i wycieczek, a przede wszystkim dobrej zabawy!

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Na Akcję Lato 2022 można zapisać się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nędzy od poniedziałku do piątku (godz. 8:30 – 16:30). Warto wspomnieć, iż nie jest to pierwsza taka akcja GCK w Nędzy, a cieszą się one zwykle dużą popularnością.

Program

Poniedziałek 4.07.2022 (GCK)
10.00 – 14.00 Wycieczka rowerowa na basen do Szymocic (w razie niepogody od 10:00-12:00 zajęcia artystyczne w GCK)
Wtorek 5.07.2022 (GBP)
9:00-9:45 Klub Malucha (4-6 lat)
10.00 – 12.00 Laboratorium dźwięku z naukowcami Pana Korka
Środa 6.07.2022 (GCK)
8:50-14:15 Wycieczka autokarowa do wioski indiańskiej Mc Bizon w Karchowicach.
Koszt: 35 zł
Czwartek 7.07.2022 ( GBP)
10.00 – 12.00 Owady i spółka – Słodkie królestwo pszczół oraz Płazy
Piątek 8.07. 2022 (GCK)
10.00-11:30 – Warsztaty Druku 3D „Fabryka zabawek”
Poniedziałek 11.07.2022 (GCK)
9:30-14:30 Wycieczka autokarowa. Kolejka Wąskotorowa w Rudach – Zawody na wąskim torze. Koszt: 35 zł
Wtorek 12.07.2022 (GBP)
10.00 – 11.00 „OTeatr- spektakl Lekcje ekologii Profesora Wiedzosława”
Środa 13.07.2022 (GCK)
7:00 – Wycieczka autokarowa na Jurę – Ojcowski Park Narodowy. Koszt: 65 zł
Czwartek 14.07.2022 (GBP)
10.00 – 12.00 Warsztaty „Zaczytani w bibliotece”
Piątek 15.07.2022 (GCK)
Od 10:00 Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2022 w grze planszowej Catan
Wtorek 19.07.2022 (GBP)
9:00-9:45 Klub Malucha (od 4-6 lat).

Opis zajęć

LABORATORIUM DŹWIĘKU Z NAUKOWCAMI PANA KORKA
Jednym ze zmysłów, którymi zbieramy informacje z otoczenia jest słuch. Uszami odbieramy rozchodzące się wokół nas fale dźwiękowe, których źródłem są drgające ciała i substancje: struna w gitarze, gotująca się woda w czajniku, czy świst wiatru. Na zajęciach z Naukowcami Pana Korka przekonacie się, że dźwięk można także zobaczyć a nawet dotknąć. Dla dzieci od 7-12 lat.

OWADY I SPÓŁKA – SŁODKIE KRÓLESTWO PSZCZÓŁ ORAZ PŁAZY
Słodkie królestwo pszczół . Na zajęciach obecny będzie bezpieczny ul z żywymi pszczołami. Zaprezentowany zostanie strój pszczelarza oraz wszystkie niezbędne do jego pracy narzędzia. Co więcej, dzieci same będą mogły się przebrać w to ubranie robocze. Płazy: zobaczymy malutkie kumaki, które odznaczają się nieprzeciętnym refleksem oraz przyklejające się żaby. Nie zabraknie też poczciwej ropuchy, która na każde pytanie może tylko przytaknąć. Spotkamy również niezwykle szaloną Agę, która będzie próbować nadmuchać się jak balonik. Ponadto wieczne dziecko, czyli zwierzak, który nigdy nie dorasta, oraz amerykański kuzyn naszej salamandry. To wszystko podczas zajęć „Co w stawie piszczy?”. Dla dzieci od 7-12 lat.

WARSZTATY DRUKU 3D. FABRYKA ZABAWEK
Podczas zajęć dzieci poznają nowoczesną i mało dostępną technologię, jaką jest druk 3D. Będą mogły włączyć się w proces twórczy oraz mieć możliwość samodzielnej pracy z drukarkami. Dzieci wydrukują małą zabawkę – może to być np. mała lokomotywka lub stateczek z pierwszą literą swojego imienia. Od 7 lat.

OTEATR- SPEKTAKL LEKCJE EKOLOGII PROFESORA WIEDZOSŁAWA
Lekcje ekologii Profesora Wiedzosława to propozycja z pogranicza teatru i zajęć edukacyjnych. Mające przystępną, teatralną formę zajęcia mają za zadanie utrwalić w małych widzach wiedzę z dziedziny ekologii, a dokładniej wiedzę o zasadach gospodarowania odpadami i recyklingu. Dla dzieci od 5-12 lat.

ZACZYTANI W BIBLIOTECE
Na zajęciach stworzymy pracę plastyczną na podstawie opowieści… Jakiej? Dowiecie się na kreatywnych warsztatach z Panią Klaudią. Nie zabraknie bajkoterapii oraz zabaw ruchowych. Dla dzieci od 7-12 lat.

TURNIEJ CATAN (OSADNICY Z CATANU)
To wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników gier planszowych. Zawodnicy zmierzą się z jedną z najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Turniej odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy z nich, to eliminacje w całej Polsce (m.in. w Nędzy), do których możecie swobodnie dołączać i walczyć o fantastyczne nagrody. Eliminacje potrwają od 28 marca do 28 sierpnia 2022. Dwóch najlepszych graczy w każdych eliminacjach zostanie zakwalifikowanych do udziału w wielkim finale, który odbędzie w pierwszej połowie września tego roku w Krakowie. W eliminacjach udział może wziąć każdy, kto nie wygrał jeszcze żadnego turnieju eliminacyjnego.

KLUB MALUCHA w bibliotece (od 4-6 lat)
Książki to najlepszy sposób na rozwijanie wyobraźni. Nasi czytelnicy przeniosą się w świat znanych bajkowych postaci. Razem będziemy się bawić, śpiewać piosenki i rozwiązywać łamigłówki. Powstaną również kreatywne prace plastyczne.

Wycieczki

WYCIECZKA ROWEROWA NA BASEN DO SZYMOCIC
Zbiórka na parkingu przy Szkole Podstawowej w Nędzy o godz.10.00. Przejazd rowerami do Szymocic, zabawa na basenie. Powrót na miejsce zbiórki ok. godz. 14.00. Dla dzieci od 7 lat.

WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ MC BIZON W KARCHOWICACH
W programie: zwiedzanie wioski, gry i zabawy, nauka stawiania szałasu, strzelanie do celu, zrobienie samodzielnie łuku, nauka rozpalania ogniska. Prowiant we własnym zakresie. Dzieciom można dać kieszonkowe na zakup pamiątek. Dla dzieci od 7 lat.
Wyjazd o godz. 8:50. Powrót ok. 14:15. Koszt: 35 zł.

ZAWODY NA WĄSKIM TORZE – WYCIECZKA NA KOLEJKĘ WĄSKOTOROWĄ W RUDACH
W programie: przejazd kolejką wąskotorową, zawody sportowe, wyścigi drezyn, zwiedzanie stacji z przewodnikiem, w czasie którego dzieci poznają jej historię, obejrzą ciekawe zabytki techniki oraz wejdą tam, gdzie normalnie nie ma wstępu. Na zakończenie ognisko i smażenie kiełbasek. Dla dzieci od 7 lat
Wyjazd o godz. 9:30. Powrót ok. 14:30.
Koszt: 35 zł.

WYCIECZKA DO OJCOWA
W programie: Maczuga Herkulesa w Pieskowej Skale, Centrum Edukacyjno – Muzealne OPN (multimedialne) w Ojcowie, spacer po Ojcowskim Parku Narodowym (Grota Łokietka – wejście do jaskini, wąwóz „Ciasne skałki”, Brama Krakowska, „Źródełko Miłości”). Prowiant we własnym zakresie. Dzieciom można dać kieszonkowe na zakup posiłku w czasie przerwy obiadowej oraz na zakup pamiątek.
Wyjazd o godz. 7:00. Powrót wieczorem.  Dla dzieci od lat 7. Koszt: 65 zł.

Sponsorem głównym wydarzenia jest GAZ-SYSTEM.

*GAZ-SYSTEM jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce oraz jest właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Spółka zapewnia bezpieczeństwo energetyczne Polski, przyczyniając się do rozwoju europejskiego rynku gazu. Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

Materiał nadesłany przez GCK w Nędzy

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Nowe terminy 500 plus Previous post Nowe terminy wypłat 500 plus
wykosi trawy w Czerwionce-Leszczynach Next post Zarząd Dróg Wojewódzkich wykosi trawy w Czerwionce-Leszczynach