mieszkania socjalne

Nowe mieszkania socjalne w Żorach

16 nowych, komfortowych mieszkań socjalnych powstanie w Żorach, dzięki realizacji projektu „Remont zabytkowych kamienic przy ul. Pszczyńskiej 9 i ul. Dworcowej 7 wraz z możliwością przeznaczenia ich na cele społeczne”. Żory pozyskały na ten cel ponad 4 miliony złotych dofinansowania.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Dwie zabytkowe kamienice, zlokalizowane przy ul. Pszczyńskiej 9 i ul. Dworcowej 7 w Żorach zostaną wyremontowane. Jest to możliwe, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu na realizację projektu „Remont zabytkowych kamienic przy ul. Pszczyńskiej 9 i ul. Dworcowej 7 wraz z możliwością przeznaczenia ich na cele społeczne”.

Jak mówi Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory:

Chcemy, aby te kamienice nie tylko pięknie wyglądały, ale przede wszystkim służyły naszym mieszkańcom. Będą one przeznaczone na cele społeczne, ponieważ powstanie w nich w sumie aż 16 mieszkań socjalnych. Zostaną one przeznaczone między innymi dla uczestników projektów, realizowanych przez miasto, których celem jest reintegracja społeczna i zawodowa tych mieszkańców Żor, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji i chcą z niej wyjść. Projekt, wynikający wprost z Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Żory do 2023 roku, będzie w ten sposób łączył rewitalizację architektoniczną oraz rewitalizację społeczną

Kompleksowy remont

W ramach przedsięwzięcia planowany jest kompleksowy remont kamienicy przy ul. Pszczyńskiej 9 oraz remont i przebudowa kamienicy przy ul. Dworcowej 7, wraz z zagospodarowaniem terenu wokół obu tych zabytkowych budynków. Dzięki temu będą mogły powstać mieszkania socjalne. Jak tłumaczy Adrian Lubszczyk, Kierownik Biura Promocji, Kultury i Sportu:

Budynki w całości będą miały funkcję mieszkalną. Warto dodać, że w kamienicy przy ul. Dworcowej dobudowana zostanie nowa część budynku, mieszcząca schody, pochylnią oraz windę. Dzięki temu zostanie on przystosowany do potrzeb osób mających trudności z poruszaniem się

Po zakończeniu prac, wyremontowane kamienice będą bazą infrastrukturalną dla innych projektów, realizujących cele Europejskiego Funduszu Społecznego, związanych z włączeniem społecznym i zwalczaniem ubóstwa, które realizowane są w naszym mieście z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020.

Na realizację projektu Żory pozyskało dofinansowanie w wysokości 4 091 274,05 zł, z czego 3 651 352,11 zł to środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Wartość dofinansowania uzupełni wsparcie ze środków budżetu państwa w wysokości 439 921,94 zł. Całkowity koszt projektu to 4 480 036,10 zł , a jego realizacja przewidziana jest w terminie do 31 maja 2022 roku.

Źródło i zdjęcie: UM Żory

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Dorzuć się do Świątecznej Paczki

pomóc w prosty sposób Previous post Można pomóc zwierzakom w prosty sposób
Next post Agresywny 32-latek pobił kobietę i groził dziecku