Tour The Pologne

Niebezpieczna kraksa pod Spodkiem

Tuż przed linią mety pierwszego etapu Tour de Pologne doszło do poważnego wypadku. Fabio Jakobsen został wepchnięty w barierkę ochronną przez Dylana Groenewegena. Kilku kolarzy upadło, poszkodowany został również stojący przy barierce sędzia.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Do wypadku doszło tuż przy katowickim Spodku. Na miejscu zdarzenia konieczna była akcja reanimacyjna, po zakończeniu której Fabio Jakobsen i sędzia zostali przetransportowani do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu. Obaj mężczyźni pozostają w ciężkim stanie. Poszkodowany kolarz otrzymał leki zwiotczające, a następnie został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej i zaintubowany.

Zajście skomentował Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne:

Wyglądało to fatalnie. Tu jest bardzo szybki finisz. Nie fair jazda zawodnika, który wygrał. Na finiszu, od środka jezdni, zaczął zmieniać tor jazdy, zjeżdżał coraz bardziej na prawo. Gdy widział, że wyjeżdża mu tam rywal, wystawił łokieć i popchnął go na barierki. Tak się nie robi. Z komisją sędziowską na pewno go zdyskwalifikujemy

Nagrania i zdjęcia z miejsca zdarzenia nie pozostawiają wątpliwości – winę za wypadek ponosi niesportowe zachowanie 27-letniego Holendra. Dylan Groenewegen został zdyskwalifikowany i wykluczony z dalszej rywalizacji. Międzynarodowa Unia Kolarska uznała zachowanie kolarza za niedopuszczalne i skierowała sprawę do Komisji Dyscyplinarnej, która nałożyć może na zawodnika sankcje proporcjonalne do wagi przewinienia.

Źródło: tourdepologne

Autor: Patrycja Jędrzejewska

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Śledztwo w sprawie śmierci belgijskiego kolarza Bjorga Lambrechta umorzone

Tour the Pologne. Rocznica śmierci znanego kolarza

Rybnik w czerwonej strefie Previous post Mieszkańcy powiatu rybnickiego w czerwonej strefie. Co to oznacza?
kadra narodowa Next post Ruda – to tu trenuje kadra narodowa!

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds