Rybnik w czerwonej strefie

Mieszkańcy powiatu rybnickiego w czerwonej strefie. Co to oznacza?

Rząd z powrotem wprowadza obostrzenia. Wyznaczono czerwone i żółte strefy. Obostrzenia dotyczą 19 powiatów, w tym rybnickiego. Co to oznacza?

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Minister zdrowia, Łukasz Szumowski na konferencji, zapowiedział że w 19 powiatach z największą liczbą zakażeń przywróci obostrzenia. Mieszkańcy, m.in. powiatu rybnickiego znowu będą musieli nosić maseczki w każdym miejscu.

Jak mówi minister, zostaną wprowadzone dwie strefy – czerwona i żółta:

Zidentyfikowaliśmy 19 powiatów, w których wzrosły liczby zakażonych osób. W związku z tym wprowadzamy w tych powiatach dwa rodzaje obostrzeń

Wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński opublikował mapkę z zaznaczonymi strefami:

Janusz Cieszyński

Natomiast Maciej Sztykiel – reporter Radia Zet opublikował na Twitterze listę powiatów z czerwonymi i żółtymi strefami:

Maciej Sztykiel

Jak mówił Szumowski, w tych strefach zostaną przywrócone obostrzenia praktycznie we wszystkich zakresach – targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek.

Ograniczona zostanie liczba osób, bawiących się na weselach. W czerwonej strefie – do 50 osób, natomiast w żółtej – do 100 osób. Dodatkowo wesela trzeba będzie rejestrować.

Zabronione zostanie korzystanie z siłowni. Będzie można korzystać z basenów, gdzie woda jest chlorowana.

Na razie nie jest planowane zamykanie granic naszego kraju. Jednak rząd rozważa robienie testów na COVID-19, wracającym z zagranicy.

Cały czas prowadzone są badania w zakładach pracy, zwłaszcza w górnictwie. Jak zapowiada minister Szumowski, należy nadal spodziewać się wysokiego wzrostu zakażeń:

W związku z tym, że planujemy dziennie badać po 1 – 2 tys. pracowników dużych zakładów w najbliższych dniach, w weekend i po weekendzie, nadal należy się spodziewać liczb wykrytych zakażeń koronawirusem w granicach 500 – 700

Obostrzenia w strefie żółtej i czerwonej mają zacząć obowiązywać od soboty.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

W autobusach MZK Jastrzębie tylko przednim wejściem

Od 1 sierpnia po poradę i receptę można pójść do pielęgniarki POZ

Dzieci wrócą do szkół we wrześniu

Nowy sprzęt do wykrywania koronawirusa w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim

wrócą do szkół Previous post Dzieci wrócą do szkół we wrześniu
Tour The Pologne Next post Niebezpieczna kraksa pod Spodkiem

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds