nakrętki dla Krzysia

Nakrętki dla Krzysia Gorzawskiego

Niedawno na terenie gminy Czerwionka-Leszczyny pojawiły się serduszka na nakrętki. Tym razem można pomóc Krzysiowi, który zmaga się z wieloma chorobami.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Niedawno pisaliśmy o serduszkach na nakrętki w Czerwionce-Leszczynach. Ta wspaniała akcja pomogła już Oliwii Hajduk. Kolejny pojemnik nakrętek zostanie przeznaczony dla Krzysia Gorzawskiego.

Jak informuje gmina, Krzyś z Książenic od urodzenia zmaga się z różnymi przeciwnościami i chorobami, w tym z przepukliną oponowo-rdzeniową w części lędźwiowo-krzyżowej oraz wodogłowiem. Można mu pomóc na różne sposoby:

  • wrzucenie plastikowych nakrętek do czerwonych pojemników zakupionych przez Urząd Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach,
  • przekazując 1% podatku:

W formularzu PIT należy wpisać numer: KRS 0000037904. W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%”: 34277 Gorzawski Krzysztof. Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat nie powinno się wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp. W zeznaniu podatkowym należy również zaznaczyć pole „Wyrażam zgodę”,

  • dokonując wpłaty na subkonto podopiecznego w Fundacji:

Wpłaty należy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Alior Bank S.A., nr rachunku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem: 34277 Gorzawski Krzysztof darowizna na pomoc i ochronę zdrowia,

Zachęcamy do wsparcia akcji i zbierania nakrętek. Przypomnijmy, że serduszka znajdują się obok Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, a drugie w Leszczynach, obok ZGM-u.

Gmina zachęca do kontaktu zainteresowanych rodziców lub fundacje, które walczą o zdrowie chorych dzieci z terenu Czerwionki-Leszczyn. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: [email protected].

Źródło: UGiM Czerwionka-Leszczyny

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

przyspieszenie szczepień Previous post Przyspieszenie szczepień. Zmiany w harmonogramie
nożownika Next post Zatrzymali nożownika

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds