muzeum

Muzeum otwiera się dla zwiedzających

Muzeum im. o. Emila Drobnego w Rybniku (dawniej w Rybniku) otwiera się dla zwiedzających. Wybrane ekspozycje będzie można oglądać od poniedziałku, 25 maja.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Od 25 maja (godzina 10.00) otwarte będą: ekspozycja na parterze budynku; „Świat modeli pojazdów strażackich w skali H0” oraz plenerowe mini-ekspozycje na dziedzińcu starego ratusza (w zależności od pogody). Wejście od zaplecza starego ratusza (możliwe dojście od ul. Raciborskiej, ul. M. Skłodowskiej-Curie oraz przez pasaż od ul. Kościelnej). Wystawy stałe i czasowe na I piętrze rybnickie muzeum planuje uruchomić od 1 lipca.

W najbliższym czasie na dziedzińcu zaprezentujemy unikatową makietę poglądową Fabryki Maszyn RYFAMA, a także reprodukcje ciekawych fotografii tego likwidowanego właśnie zakładu – informuje dr Bogdan Kloch, dyrektor Muzeum im. o. Emila Drobnego w Rybniku

Wstęp na ekspozycje wolny – tylko po telefonicznym zgłoszeniu pod numerem 32 43 27 465 (w godzinach 8.00-14.00). Ekspozycje do końca czerwca będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10 – 12 i 13 – 15 (przerwa w godz. 12 – 13). W soboty i niedziele ekspozycje będą czynne dopiero w okresie wakacyjnym.
Pracownicy muzeum proszą o to, by pamiętać o obostrzeniach sanitarnych,
m. in. o maseczkach ochronnych i dezynfekcji dłoni. Więcej informacji w muzeum i na stronie internetowej placówki oraz na muzealnym Facebooku.

Przypominamy, że rybnickie muzeum zmieniło swoją nazwę. W związku z 50. rocznicą powstania instytucji radni Miasta Rybnika przyjęli na sesji w 23 kwietnia br. uchwałę zmieniającą statut placówki (zobacz także uzasadnienie uchwały). Muzeum w Rybniku otrzymało nazwę Muzeum im. o. Emila Drobnego w Rybniku, co pozwoli uhonorować nieprzecenioną dla zachowania dziedzictwa Rybnika postać o. Emila Drobnego – nauczyciela, redaktora, dziennikarza, a przede wszystkim archiwisty i historyka.

Zobacz także: Boiska MOSiR na razie tylko dla klubów

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

kompostownik Previous post Masz kompostownik? Będzie taniej
czuchów szkoła Next post Placówki oświaty pozostaną zamknięte