Młodzi Liderzy na spotkaniu z Jurkiem Owsiakiem.

Program BLASK, realizowany przez Stowarzyszenie Redukowania Bierności oraz Stowarzyszenie Luxtorpeda dobiega końca. Młodzież wybrana do projektu rozwojowego kończy realizację modułów szkoleniowo-rozwojowych. Na podsumowaniu tej części, przedstawiciele organizatorów wraz z młodymi liderami mogli uczestniczyć w wizycie studyjnej, organizowanej do Warszawy. Głównym punktem programu było spotkanie z Jurkiem Owsiakiem, ikoną aktywności społecznej w Polsce, wieloletnim liderem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Młodzi poznali od kuchni funkcjonowanie ogólnoświatowego projektu, wspierającego szpitale, sprzęt medyczny i ośrodki ratujące życie ludzkie. Przedstawiciele WOŚP opowiedzieli o zasadach realizacji przedsięwzięcia i wszystkich działaniach, które realizują przez cały rok.
Wizyta studyjna pozwoliła niemniej uzyskać również informacje, nt. spółdzielczości socjalnej, prezentowanej przez pryzmat funkcjonowania gastronomii Local Vegan Shop, a także pomocy dla uchodźców, którą zajmuje się Fundacja Humanity In Action, prowadząc „Kuchnię Konfliktu”.
W trakcie wizyty młodzież przyglądała się szybko rozwijającej się inicjatywie ogrodów społecznościowych, pn. Bujna Warszawa, która zakłada prowadzenie w środku miasta ogrodów społecznych, szeroko dostępnych i ekologicznych miejsc do uprawy własnych (społecznościowych) warzyw i owoców (a może przede wszystkim miejsc integracji mieszkańców). Jednym z ostatnich punktów programu była wizyta w siedzibie Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, organizacji pozarządowej, monitorującej działanie władz. Na zorganizowanym warsztacie młodzież zweryfikowała swoją wiedzę, m.in nt. ustawy o dostępie do informacji publicznej oraz prawach, które ustawa daje każdemu obywatelowi.
Bieg po moczkę i makówki Previous post 8 Bieg Po Moczkę i Makówki
Next post Podsumowanie projektu „Wolontariat Wzmacnia”.

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds