Bieg po moczkę i makówki

8 Bieg Po Moczkę i Makówki

21 grudnia o godz. 12.00 w Stanowicach odbędzie się już 8 Bieg Po Moczkę i Makówki. 

Wszystko zaczęło się w 2012 r. od przyjacielskiego biegu świątecznego ze Stowarzyszeniem Luxtorpeda. W pierwszej edycji wzięło udział 75 osób. Biegaczy z roku na rok było coraz więcej, a obecnie pakiety startowe wyprzedają się niemal natychmiast, osiągając limit, czyli 300 osób.

Baza zawodów mieści się w Szkole Podstawowej w Stanowicach. Trasa mierzy 10 km (cztery pętle po 2,5 km) z możliwością wcześniejszego ukończenia po dowolnej liczbie pętli. Na każdego uczestnika, po przekroczeniu linii mety czeka oryginalny, ręcznie robiony medal z piernika oraz  porcja moczki i makówek, a także kawa i herbata.

Bieg ma wiele atrakcji i nikomu się nie nudzi. Dla kibiców organizowany jest konkurs na najlepszy doping i przebranie z nagrodami.

W tym roku główny sponsor – firma Hostersi, postanowiła przejąć konkurs i to właśnie oni będą Was oceniać.
WAŻNE
Jeśli chcesz wziąć udział w tym konkursie KONIECZNIE daj sobie zrobić ZDJĘCIE na ŚCIANCE HOSTERSÓW przed biegiem. Osoby, które takiego zdjęcia nie zrobią, nie będą klasyfikowane!

Podczas biegu zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz chorej Hani Bednarczyk.

Bieg po Moczkę i Makówki został już trzykrotnie nagrodzony tytułem Złotego Biegu, w latach 2014, 2015 i 2016 i jest wielką reklamą gminy Czerwionka – Leszczyny.

Previous post Jestem Głosem Tych, Co nie Mówią: „Postawimy potwora w ludzkiej skórze przed sądem”.
Next post Młodzi Liderzy na spotkaniu z Jurkiem Owsiakiem.