Kolejne świadczenia na dzieci. Tym razem 900 i 1000 PLUS

Kolejne świadczenia na dzieci. Tym razem 900 i 1000 PLUS

W ramach programu Nowy Ład ma powstać nowa forma świadczenia 500 plus. Nie dotyczy ona jednak wszystkich i nie ma związku z waloryzacją. Ma być jedynie formą rekompensaty dla niektórych rodziców.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Polski rząd wymyśla kolejne sposoby, by zachęcać Polaków do rodzenia dzieci. Dotychczasowy program 500 plus nie przyczynił się jednak do większej ilości narodzin.

Teraz rząd wpadł na kolejny pomysł – dodatkowe 400 zł, które ma być odpowiedzią i uzupełnieniem Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego, który wystartuje w styczniu 2022 roku.

500 lub 1000 plus

W tym świadczeniu rodzice dzieci małych dzieci będą mogli się postarać o 12 tysięcy. Rząd wypłaci je w formie – 500 zł przez 2 lata lub 1000 złotych przez rok na drugie i kolejne dziecko w wieku 12-36 miesięcy. To rodzice zdecydują czy wolą dostać 1000 zł przez rok, czy 500 zł przez 2 lata. Świadczenie to nie koliduje z 500 plus.

Dodatkowe 400 plus, czyli 900 plus

Dodatkowe 400 zł będzie pocieszeniem, dla rodziców, którzy nie otrzymają dodatkowych pieniędzy dzięki Rodzinnemu Kapitałowi Opiekuńczemu. Świadczenie będzie należało się na pierwsze lub jedyne dziecko. Pieniądze będzie można wykorzystać na pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub zatrudnienie dziennego opiekuna.

Jak informuje Radio ZET:

Dofinansowaniem pobytu w instytucjach opieki (żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów) zostaną objęte dzieci uczęszczające do tych instytucji i niekorzystające z rodzinnego kapitału opiekuńczego, tj. dzieci pierwsze i jedyne w rodzinie, pierwsze z rodzin, w których kolejne dziecko jest objęte kapitałem i wszystkie w wieku przed ukończeniem 12 miesiąca i po ukończeniu 36 miesiąca życia

Jak myślicie – czy dodatkowe pieniądze zachęcą Polaków do rodzenia dzieci?

Zmiany w programie „Dobry start”. Dla kogo 300+?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.