Kolejne 3 osoby zarażone koronawirusem. Nieoficjalnie wiadomo, dlaczego zamknięto szkoły

Dyrekcja placówki w Raciborzu potwierdziła 3 kolejne przypadki zarażenia koronaworusem w szpitalu.

Trwają badania również 6 osoby, u której istnieje podejrzenie zarażenia koronawirusem.

Zamknięto szkoły. Rodzice mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy

Dziś informowaliśmy, iż pierwsi zarażeni w szpitalu w Raciborzu są z Rybnika. Natomiast sztab kryzysowy zamknął dziś 3 szkoły w Rybniku.

Rodzice uczniów z zamkniętych szkół mogą skorzystać z zasiłku opiekuńczego. Trzeba spełnić następujące warunki: rodzic musi podlegać ubezpieczeniu chorobowemu, dziecko nie może ukończyć 8 lat, a sytuacja zamknięcia placówki musi być nieprzewidziana.

Zasiłek opiekuńczy przysługuje nie tylko osobom zatrudnionym na umowę o pracę, ale także tym, które są objęte dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym w ZUS, np. pracujący na umowie zlecenie lub w prowadzą własną działalność gospodarczą.

Dlaczego zamknięto szkoły w Rybniku?

Nieoficjalnie jeszcze mówi się, że dzieci miały kontakt z wnukami oraz synem zarażonego koronawirusem małżeństwa z Rybnika. Syn zarażonego małżeństwa jest prawdopodobnie nauczycielem.

Dzisiaj w południe ma się odbyć konferencja Ministra Zdrowia.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Ograniczenia koronawirus Previous post Rybnik zamyka szkoły
Next post Czerwionka – Leszczyny tonie w śmieciach

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds