kolejna edycja budżetu obywatelskiego

Kolejna edycja budżetu obywatelskiego w Rydułtowach

15 czerwca rusza kolejna edycja Rydułtowskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zachęca do czynnego udziału w tym przedsięwzięciu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jak zapewnia miasto:

To dzięki Wam, Waszym pomysłom i głosom udało się zrealizować już kilka projektów w naszym mieście

Od grudnia zostały zabudowane trzy komplety defibrylatorów AED, które zostały umieszczone na elewacjach: Szkoły Podstawowej nr 1, Urzędu Stanu Cywilnego i Rydułtowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zaś w parku Hvidovre powstała siłownia zewnętrzna. Zamontowano tam jeźdźca na pylonie, narciarza na pylonie i wyciąg górny.

Z kolei w zeszłym roku obywatele zdecydowali, że realizowane będzie zadanie: ,,Drugie życie-modernizacja placu zabaw przy ul. R. Traugutta”. Jak informuje urząd, 7 kwietnia 2020 r. podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej, prace trwają, w najbliższym czasie dokumentacja zostanie złożona w Starostwie Powiatowym w celu uzyskania odpowiedniego zezwolenia. Termin realizacji umowy upływa 6 lipca 2020 r.

Miasto już od 15 czerwca czeka na kolejne propozycje i będzie na bieżąco informować o kolejnych etapach w podejmowanych działaniach.

Zdjęcie: UM Rydułtowy

Zobacz także: Rydułtowy obniżają stawkę podatkową

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

pijany kierowca Previous post Pijany kierowca dachował w Czerwionce-Leszczynach
kino plenerowe plakat Next post Kino samochodowe w Jastrzębiu

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds