Kolejna edycja budżetu obywatelskiego w Rydułtowach

Kolejna edycja budżetu obywatelskiego w Rydułtowach

15 czerwca rusza kolejna edycja Rydułtowskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zachęca do czynnego udziału w tym przedsięwzięciu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Jak zapewnia miasto:

To dzięki Wam, Waszym pomysłom i głosom udało się zrealizować już kilka projektów w naszym mieście

Od grudnia zostały zabudowane trzy komplety defibrylatorów AED, które zostały umieszczone na elewacjach: Szkoły Podstawowej nr 1, Urzędu Stanu Cywilnego i Rydułtowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zaś w parku Hvidovre powstała siłownia zewnętrzna. Zamontowano tam jeźdźca na pylonie, narciarza na pylonie i wyciąg górny.

Z kolei w zeszłym roku obywatele zdecydowali, że realizowane będzie zadanie: ,,Drugie życie-modernizacja placu zabaw przy ul. R. Traugutta”. Jak informuje urząd, 7 kwietnia 2020 r. podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej, prace trwają, w najbliższym czasie dokumentacja zostanie złożona w Starostwie Powiatowym w celu uzyskania odpowiedniego zezwolenia. Termin realizacji umowy upływa 6 lipca 2020 r.

Miasto już od 15 czerwca czeka na kolejne propozycje i będzie na bieżąco informować o kolejnych etapach w podejmowanych działaniach.

Zdjęcie: UM Rydułtowy

Zobacz także: Rydułtowy obniżają stawkę podatkową

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl