kino plenerowe plakat

Kino samochodowe w Jastrzębiu

Co będzie się działo w Jastrzębiu w najbliższy piątek? Już 5 czerwca mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju będą mieli okazję wziąć udział w kinie samochodowym.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W ostatni weekend pisaliśmy o pomysłach na spędzenie weekendu i wspomnieliśmy o Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach. Natomiast dzisiaj proponujemy wzięcie udziału w seansie kina samochodowego w Jastrzębiu-Zdroju. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza w najbliższy piątek na parking hali widowiskowo-sportowej. Na hali na Alei Jana Pawła II 6 w Jastrzębiu co dwa tygodnie będą wyświetlane filmy na dużym ekranie. Łącznie tego lata zaplanowano sześć seansów. W ten piątek zostanie wyświetlony film Hugo Gélin’a „Jutro będziemy szczęśliwi”.

Seans rozpocznie się o 21:00, a wjechać na parking kina samochodowego będzie można już godzinę wcześniej. Parkowanie odbywać się będzie do godziny 20:40. Na parkingu hali mieści się 45 samochodów, dlatego chętni są proszeni o zgłoszenia mailowe na adres [email protected]. Jak podaje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju w mailu należy wpisać numer rejestracyjny samochodu oraz dołączyć potwierdzenie opłaty w wysokości 10 zł na rachunek bankowy 08 8470 0001 2001 0013 7113 0002 (odbiorca MIEJSKI OŚRODEK SPORTU i REKREACJI, 44-335 Jastrzębie-Zdrój, Ul. Harcerska 14B). Więcej informacji oraz regulamin znajdziemy na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Pomysł na kina samochodowe

Sam pomysł kina samochodowego powstał już w latach trzydziestych w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy seans odbył się 6 czerwca 1933 w Camden w stanie New Jersey. Kina samochodowe były bez wątpienia bardzo popularne w latach 40. i 50. A już w roku 1958 w całych Stanach było już około 4 000 drive-ins theaters, czyli właśnie kin samochodowych. Natomiast w Polsce pierwszy seans kina dla zmotoryzowanych odbył się w 1994 na warszawskim osiedlu Żerań.
W związku z pandemią koronawirusa popularność kin samochodowcyh zdecydowanie wzrosła. Ze względu na pandemię COVID-19 kina samochodowe w Stanach odnotowały nieoczekiwany wzrost frekwencji w przeciwieństwie do kin normalnych, które z powodu zakazu zgromadzeń masowych nie mogą na razie działać.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Grafika Mosir Jastrzębie-Zdrój

kolejna edycja budżetu obywatelskiego Previous post Kolejna edycja budżetu obywatelskiego w Rydułtowach
EURO 2020 Next post EURO 2020 dla rybnickich dzielnic