Pijany kierowca dachował w Czerwionce-Leszczynach

Pijany kierowca dachował w Czerwionce-Leszczynach

42-letni kierowca daewoo matiza na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad pojazdem, po czym dachował. Miał 2,5 promila alkoholu. Mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn nie posiadał prawa jazdy. Jego 30-letni pasażer także był pijany. Początkowo żaden z mężczyzn nie chciał się przyznać do kierowania pojazdem, dlatego obaj trafili do aresztu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Około godz. 2:30 policjanci z rybnickiej drogówki otrzymali zgłoszenie o dachowaniu samochodu na ul. 3 Maja w Czerwionce-Leszczynach. Kierujący osobówką jadąc w kierunku Knurowa, na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na lewą część drogi i dachował w rowie. Mężczyźni byli kompletnie pijani. Żaden nie chciał się przyznać do kierowania matizem. W trakcie czynności wyszło na jaw, że żaden z nich nie miał także uprawnień do kierowania pojazdem.

Śledczy ustalili, że pojazdem kierował 42-latek, który miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara nawet 2 lat więzienia.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl