Koleje Śląskie

Koleje Śląskie z nową ofertą

Koleje Śląskie wychodzą z nową ofertą dla swoich pasażerów. W ofercie znajduje się m.in. bilet miesięczny pozaszczytowy. Zmiany weszły w życie 15.08.2020

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Koleje Śląskie ogłosiły, że od 15.08.2020 wprowadzają zmiany do cennika. Znalazły się też nowe pozycje, których nie było wcześniej. Co znalazło się w ofercie naszego przewoźnika?

Bilety imienne dobowe

Ważne są 24h od godziny wskazanej przy zakupie biletu.  Oferta skierowana jest dla osób, które planują w ciągu doby odbywać większą liczbę przejazdów w różnych relacjach pociągami KŚ. Cena takiego biletu wynosi 34 zł.

Bilety miesięczne imienne/bezimienne

Dzięki biletom sieciowym nie trzeba się już zastanawiać, czy posiada się bilet na właściwą trasę.

To doskonała oferta dla osób systematycznie odbywających przejazdy pociągami Kolei Śląskich. Bilety odcinkowe miesięczne ograniczają możliwość przejazdu do jednej trasy, wskazanej na bilecie.

Bilety w ofercie wystawia się według taryfy normalnej oraz z ulgami ustawowymi. Student zapłaci jedynie 51 % ceny biletu a uczeń – 49%.

Bilety miesięczne pozaszczytowe imienne/bezimienne

Stanowią zupełnie nową ofertę dedykowaną dla osób dojeżdżających do pracy poza godzinami szczytu, a także załatwiających sprawy służbowe, urzędowe, medyczne lub prywatne poza godzinami szczytu.

To zachęta dla osób, które do tej pory korzystały z samochodu na przesiadkę do Kolei Śląskich. Podróż koleją skraca czas przejazdu pomiędzy miejscowościami, wpływa również na polepszenie komfortu podróży.

Godziny ważności biletu sieciowego miesięcznego pozaszczytowego to:

  • poniedziałek – piątek w godz. 9:00 – 14:00 i 18:00 – 5:00,
  • sobota, niedziela i święta – całodobowo.

Bilet sieciowy imienny miesięczny pozaszczytowy z ulgami ustawowymi uprawniający do przejazdu poza godzinami szczytu przewozowego będzie kosztował wg taryfy normalnej 190,00 zł. Student zapłaci 93,10 zł a uczeń – 119,70 zł.

Bilet sieciowy „na okaziciela” miesięczny pozaszczytowy, uprawniający do przejazdu poza godzinami szczytu przewozowego, wg taryfy normalnej w cenie 360,00 zł.

Zmiany obejmą także znany już pasażerom bilet sieciowy imienny miesięczny. Do tego, który w normalnej taryfie kosztuje 360,00 zł dodano ulgi ustawowe. Student zapłaci 176,40 zł a uczeń – 226,80 zł.

fot. Koleje Śląskie

Kolej wróci do Jastrzębia

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

COP Kolacja międzysektorowa Previous post Pozarządowa kolacja w Rybniku
podcast kaczmarczyk Next post Podcast Subregionu Zachodniego cz. IV