kolejka

Niedzielna wycieczka? Może kolejka wąskotorowa?

Pomysł na weekend? Kolejka wąskotorowa! Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach zaprasza na wycieczki do Stodół i Stanicy.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Wysiadając na stacji w Rybniku-Stodołach, warto wybrać się leśnymi duktami (pieszo lub rowerem) na pobliski zbiornik Pniowiec. Spacerowicze i rowerzyści korzystający z tras rekreacyjnych wytyczonych wśród drzew wokół Pniowca, mają możliwość bliższego poznania tutejszej bogatej fauny i flory, dzięki 13 tablicom edukacyjnym, prezentującym przyrodnicze walory tego miejsca. Z tablic dowiemy się więcej o występujących w okolicach stawu ptakach szuwaru, owadach zapylających, płazach, gadach czy rybach, a także o rosnących tutaj roślinach.

Prócz wygodnie utwardzonych i oświetlonych ścieżek, nie brak tu również miejsc do odpoczynku – są ławki, ławo-stoły, stojaki rowerowe, a także stanowiska biwakowe z paleniskami, umożliwiającymi rozpalenie ogniska czy grillowanie.

Jak działa kolejka wąskotorowa?

Ze względu na sytuację pandemiczną, kolejka nie funkcjonuje jeszcze pełnią swoich możliwości, ale mimo tego, niedzielne przejazdy będą z pewnością wielką frajdą.

W niedzielę, 31 maja kolejka kursuje na trasie:
• Rudy – Rybnik Stodoły – Rudy od godziny 11:00 do godziny 17:00
• Rudy – Stanica – Rudy o godzinie 18:00

Nim jednak wybierzecie się na wycieczkę, warto pamiętać o kilku zasadach i ograniczeniach:

• Wejście na teren stacji tylko dla osób w maseczkach ochronnych.
• Zachowujemy wszelkie zalecenia dotyczące koronawirusa (zachowanie bezpiecznej odległości, maseczki ochronne, częste mycie lub dezynfekcja rąk).
• W wagonach zajmujemy miejsca wskazane przez obsługę, nie wolno zajmować miejsc samodzielnie bez zgody pracowników stacji.

• Preferowana płatność kartą, kasa będzie nieczynna, bilety będą sprzedawane w pociągu, przejazd odbędzie się na podstawie paragonu, nie będą wydawane kartonowe bilety.

Więcej informacji na stronie Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach.

Zobacz także: Rowerowy Wiśniowiec

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

burmstrz ujawnił dzielnice zakażeń Previous post Wiemy ile osób jest objętych kwarantanną w każdej z dzielnic
100tys na gminną komisję alkoholową Next post Radni: 100tys na gminną komisję alkoholową to za dużo