EURO 2020

EURO 2020 dla rybnickich dzielnic

Ruszają zapisy turnieju piłkarskiego EURO 2020 dla rybnickich dzielnic. Celem tegorocznych rozgrywek jest uczczenie XVI Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, przełożonych z powodu pandemii na 2021 rok.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W 2016 roku w Rybniku-Golejowie zainaugurowano pierwszy tego typu turniej – EURO 2016 dla Rybnickich Dzielnic – wtedy z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej we Francji. Druga edycja, w 2018 roku, zorganizowana została z okazji piłkarskiego Mundialu w Rosji.

Dotychczasowe dwie edycje turnieju w Golejowie cieszyły się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem. W ubiegłych latach w turnieju uczestniczyli m.in. obecny kapitan „Rekinów” – Kacper Woryna – który reprezentował dzielnicę Rybnik-Północ, a także były trener PGG ROW-u Rybnik Piotr Żyto. Euro dla Dzielnic przed czterema laty wygrał Ochojec, w Mundialu dla Dzielnic dwa lata temu triumfował z kolei Kamień, który w finałowym meczu po rzutach karnych pokonał gospodarzy z Golejowa. Jak będzie tym razem? Która z dzielnic zdobędzie Puchar Prezydenta Miasta Rybnika? – zastanawiają się Organizatorzy turnieju

W razie niemożności rozegrania turnieju na boisku z powodu epidemii, gra przeniesie się do sieci.

UM Rybnik

Najważniejsze zasady:

• Turniej rozgrywany będzie w reżimie sanitarnym, przede wszystkim w soboty i niedziele, w terminach ustalonych ze zgłoszonymi drużynami i potrwa maksymalnie do 20 września 2020 roku.

• Mecze odbywać się będą na boisku wielofunkcyjnym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Rybniku-Golejowie przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 29.

• Każda z dzielnic może być reprezentowana tylko przez jedną drużynę, liczącą 6 zawodników (5 zawodników w polu plus 3 rezerwowych, od 16 lat za zgodą rodziców, rocznik 2004) oraz 3 rezerwowych (w tym trenera/kapitana).

• Zgłoszenia drużyny dokonuje elektronicznie trener/kapitan do 11 czerwca włącznie. Mecze rozgrywane będą repliką piłki przygotowanej na Mistrzostwa Europy 2020. Jeżeli z danej dzielnicy zgłosi się więcej niż 1 drużyna rozegrane zostaną eliminacje.

Zawodnicy nie muszą być na stałe zameldowani w dzielnicy, którą reprezentują, wystarczy, że czują się z nią trwale związani i chcą dla niej grać. Nie można jednak reprezentować w turnieju więcej niż jednej dzielnicy.

Ze względu na całkowicie amatorski charakter turnieju nie mogą brać w nim udziału zawodnicy, którzy są zrzeszeni w klubach piłkarskich i występują bądź w ostatnich dwóch sezonach (2018/2019, 2019/2020) występowali (albo byli zgłoszeni do udziału w rozgrywkach, nawet jeśli nie zagrali w ani jednym spotkaniu – w tym przypadku karencja dotyczy jednak tylko ostatniego sezonu – 2019/2020) w męskich ligowych rozgrywkach piłkarskich począwszy od C-klasy.

Zapisy

Zapisów można dokonywać wyłącznie elektronicznie, do 11 czerwca włącznie, poprzez wysyłkę zeskanowanego formularza zgłoszenia na adres poczty elektronicznej: [email protected] (w tytule wiadomości prosimy wpisać: Nazwa dzielnicy – „Euro 2020 dla Dzielnic”) lub poprzez wysłanie wiadomości e-mail zawierającej w treści imiona i nazwiska 6-9 zawodników wraz z ich adresami, e-mailami, numerami telefonów oraz imieniem i nazwiskiem kierownika drużyny wraz z e-mailem i nr tel. do kontaktu z Organizatorem.

Na stronie został również udostępniony elektroniczny formularz zgłoszenia drużyny do turnieju. Wszelkie pytania można zgłaszać tą samą drogą bądź telefonicznie pod numerem: 603 627 389.

Trzy najlepsze ekipy w turnieju zostaną nagrodzone – nagrodę otrzyma każdy zawodnik. A zatem niech zwyciężą najlepsi!

Kompletny regulamin dostępny jest tutaj. Kartę zgłoszeniową znajdziecie po kliknięciu w link.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

kino plenerowe plakat Previous post Kino samochodowe w Jastrzębiu
Park rozrywki w Stanowicach Next post Ogromny park rozrywki w Stanowicach!