Karolinki 2019

30.12.2019r. na uroczystej sesji Rady Miasta w Czerwionce – Leszczynach, rozdano honorowe nagrody, czyli statuetki „Karolinki”. Jest to nagroda, przyznawana co roku, za wybitne zasługi i osiągnięcia dla gminy. Statuetka przedstawia postać Ślązaczki w stroju ludowym, stojącej na bryle węgla. Do tej pory, taką nagrodę otrzymało 150 osób.

Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionki – Leszczyn, powiedział:

Czerwionkę-Leszczyny zamieszkuje 41 tysięcy mieszkańców – ludzi pracowitych, kultywujących śląskie tradycje, którzy swoją działalnością w wyjątkowy sposób kształtują tę gminę. Spośród nich, co roku, pragniemy uhonorować nagrodą Karolinka tych, którzy w wyjątkowy sposób zapisują się na kartach historii, naszej małej ojczyzny. Niech przyznawane co roku Karolinki będą przykładem na to, że społeczność Czerwionki-Leszczyn w ten symboliczny sposób chce podziękować wszystkim tym, którzy o gminę dbają, reprezentują ją, pracują dla niej i chcą dla niej żyć. Bardzo Wam za to, Drodzy Laureaci, dziękuję.

Spośród 30 złożonych wniosków, wybrano 6 laureatów:

  • Zakład Odsalania „Dębieńsko”,
  • Krystyna Sosna,
  • Felicja Swoboda,
  • Marian Faberski,
  • Jerzy Krzyżowski,
  • Waldemar Mitura.

Wnioski rozpatrywali: Wiesław Janiszewski, Bernard Strzoda, Andrzej Raudner, Justyna Domżoł, Bogdan Knopik, Leszek Salamon i Józef Szczekała.

W imieniu laureatów wypowiedział się Waldemar Mitura:

 Końcówka roku sprzyja zawsze dokonywaniu podsumowań i bilansów. Jako laureaci tej szczególnej nagrody, możemy dziś czuć się spełnieni, bo nie zmarnowaliśmy swojego życia, ale zawsze staraliśmy się zrobić w nim coś ważnego dla drugiego człowieka. Jestem bardzo wzruszony i wdzięczny Kapitule.

O oprawę zadbali: Orkiestra Miejska „Dębieńsko” wraz z Formacją Taneczną „ZYGZAK”. Na zakończenie uroczystości wystąpił „Kabaret Rak”.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

*zdjęcie tytułowe zostało pożyczone z portalu rybnik.com.pl

Previous post
Marcin Stempniak Next post Nowy portal obywatelski już działa!