koronawirusem

JSW walczy z koronawirusem. Pierwsze zachorowania na Budryku

Jak podaje sama spółka w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzono 851 przypadków zarażenia koronawirusem. W samym Pniówku jest to 829 osób, 16 osób w Ruchu Zofiówka, 4 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 1 osoba w kopalni Budryk i 1 w Ruchu Borynia. Na kwarantannie przebywa 370 osób.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


AKTUALIZACJA

Dziś do ponad 3 tys. wzrosła liczba górników, u których potwierdzono obecność koronawirusa. Największy wzrost potwierdzonych zachorowań – z 851 we wtorek rano do 1198 w środę, nastąpił w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, gdzie głównym ogniskiem zakażeń jest kopalnia Pniówek w Pawłowicach – 1170 zakażonych. Choruje także 17 pracowników kopalni Zofiówka, 6 osób z kopalni Jastrzębie-Bzie, 3 z kopalni Borynia i 2 z kopalni Budryk. Kwarantanną objęto 361 osób.

Już nie tylko PGG boryka się z koronawirusem. W całej spółce choruje już 851 osób, często bezobjawowo. Kopalnia Pniówek w Pawłowicach jest póki co głównym ogniskiem zachorowań w JSW – 829 osób. 16 zakażonych osób jest w Ruchu Zofiówka, 4 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 1 osoba w kopalni Budryk i 1 w Ruchu Borynia.

Pniówek do pełni wydobycia będzie dochodził stopniowo, w miarę powrotu pracowników, jednakże na bieżąco realizowane są zamówienia kontrahentów.

17 maja został potwierdzony pierwszy przypadek zachorowania na KWK Budryk. W spółce trwają testy załogi.

JSW uruchomiła dyżur psychologiczny

Zakład Wsparcia Produkcji JSW uruchomił specjalny numer telefonu pod którym dyżuruje psycholog. Obecna sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 może stanowić dodatkowe obciążenie dla zdrowia psychicznego każdego człowieka.

Dyżury psychologiczne pełnione są od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 15.00 pod nr tel. 539 677 682.

Sztab kryzysowy JSW wydał apel do pracowników:

Proszę wszystkich pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej o zachowanie szczególnej ostrożności poza pracą. Dbajcie o swoje bezpieczeństwo, bo dzięki temu zadbacie o bezpieczeństwo swoich bliskich i kolegów w pracy. Stosujcie się do zaleceń z czasów wzmożonej walki z groźbą rozprzestrzeniania choroby – apeluje Włodzimierz Hereźniak, prezes zarządu JSW. – Bezpieczeństwo pracowników jest dla nas najważniejsze, ale bez odpowiedzialnej postawy załogi nie uda nam się ograniczyć skutków pandemii – dodaje prezes Hereźniak

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

sposoby zarobku Previous post Alternatywne sposoby zarobku
sesja Next post Sesja rady miasta Rybnik