Jazda autobusem w żółtej strefie
Od 10 października obszar całej Polski znalazł się w żółtej strefie epidemiologicznej, z wyłączeniem powiatów, które oznaczone zostały kolorem czerwonym. W związku z tym zmieniły się nieco zasady przewozu osób transportem publicznym.
Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.
Dziękujemy za Twoje wsparcie.
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?
W autobusie komunikacji miejskiej, zgodnie z nałożonymi obostrzeniami, może przebywać tyle osób, ile wynosi 100% miejsc siedzących albo 50% wszystkich miejsc w autobusie. Wynikiem zaleceń wyrażonych w procentach jest ograniczenie do maksimum 45 osób w standardowym pojeździe, przy zachowaniu zasady „co drugie miejsce siedzące wolne”. O szczegółach obostrzeń w ogólnopolskiej żółtej strefie informuje Międzygminny Związek Komunikacyjny:
Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, nie tylko w autobusach, ale i w innych miejscach publicznych. Osoba bez maseczki jest zobowiązana okazać zaświadczenie lekarskie wskazujące na przeciwwskazania. Od sierpnia w autobusach trwają jednak kontrole, podczas których kierowców i pracowników MZK wspierają funkcjonariusze policji. W konsekwencji, za brak maseczki grozi mandat 500 zł. W egzekwowaniu tego obowiązku ma pomóc zasada wchodzenia do autobusu przednimi drzwiami, która od miesiąca obowiązuje w MZK. Co ważne, nie należy zatrzymywać się w przejściu, aby nie naruszać strefy bezpieczeństwa kierowców.
Obecna sytuacja epidemiologiczna nie powoduje, że podróż autobusem nie może być bezpieczna. Autobusy są systematycznie dezynfekowane i poddawane kontroli epidemicznej. Zakup biletu natomiast nie wymaga kontaktu ze sprzedawcą. Dzięki uruchomieniu przed miesiącem usługi „bilet na komórkę” transakcje stały się jeszcze łatwiejsze. Warto zaznaczyć, że nabyć bilet można zaledwie w 10 sekund. Szczegóły dotyczące aplikacji dostępne są na stronie internetowej www.mzkjastrzebie.com.
Źródło: MZK Jastrzębie
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?
Nordic walking z warsztatami fotograficznymi w Górkach Śląskich