Jastrzębie-Zdrój w projekcie „Otwórz się na pomoc”

Jastrzębie-Zdrój dołączyło się do projektu „Otwórz się na pomoc”, który porusza kwestie uzależnienia młodych ludzi  od Internetu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Czy 12-letni Dominik zbliży się do swojej rodziny, czy pogrąży się w uzależnieniu od gier komputerowych? O tym, każdorazowo decydują widzowie. W ramach akcji powstał interaktywny film, mający uświadomić, w jaki sposób komputer i Internet mogą stanowić zagrożenie, zwłaszcza dla najmłodszych.

„Otwórz się na pomoc” to projekt poruszający kwestie uzależnienie od Internetu. W filmie promującym inicjatywę poznajemy Dominika i jego rodzinę. Chłopiec coraz częściej spędza czas przy komputerze, izolując się od domowników. Decyzje, jakie w trakcie oglądania podejmie widz, mają wpływ na fabułę filmu. To właśnie od nich zależy, czy konflikt będzie narastał, czy rodzinie uda się pokonać problem uzależnienia. Scenariusz opracowano z Mają Pisarek, terapeutką i psycholożką dziecięcą. Film można znaleźć na stronie internetowej miasta, w zakładce Wsparcie rodziny.

Jednak projekt to nie tylko interaktywny film, ale też prawdziwe historie dzieci i rodziców borykających się z problemami hejtu, cyberprzemocy, depresji i uzależnień. Obecnie wiele rodzin boryka się z podobnymi problemami. Dlatego też w filmie pojawia się bardzo aktualny temat zdrowia psychicznego rodziny pozostającej w zamknięciu. Historii można wysłuchać w zakładce Posłuchaj historii.

We współpracy z Dziennikiem Zachodnim Jastrzębie-Zdrój wydało również gazetę „pandemia”, która w nakładzie 1000 egzemplarzy trafiła do jastrzębskich bibliotek oraz Ośrodka Pomocy Społecznej. Warto podkreślić, że pojawia się w niej temat depresji, szczególnie wśród dzieci i seniorów, zdrowia psychicznego, stresu i samobójstw.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Petycja do marszałka: brakuje informacji o uchwale antysmogowej!


Jejkowice wydłużają ilość dni funkcjonowania Punktu „Czyste Powietrze”

Grill+Run=Fun 2021 Previous post GRILL+RUN=FUN 2021
odebrali psa Next post Odebrali zaniedbanego psa