Jastrzębie-Zdrój w projekcie „Otwórz się na pomoc”

Jastrzębie-Zdrój w projekcie „Otwórz się na pomoc”

Jastrzębie-Zdrój dołączyło się do projektu „Otwórz się na pomoc”, który porusza kwestie uzależnienia młodych ludzi  od Internetu.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net

Czy 12-letni Dominik zbliży się do swojej rodziny, czy pogrąży się w uzależnieniu od gier komputerowych? O tym, każdorazowo decydują widzowie. W ramach akcji powstał interaktywny film, mający uświadomić, w jaki sposób komputer i Internet mogą stanowić zagrożenie, zwłaszcza dla najmłodszych.

„Otwórz się na pomoc” to projekt poruszający kwestie uzależnienie od Internetu. W filmie promującym inicjatywę poznajemy Dominika i jego rodzinę. Chłopiec coraz częściej spędza czas przy komputerze, izolując się od domowników. Decyzje, jakie w trakcie oglądania podejmie widz, mają wpływ na fabułę filmu. To właśnie od nich zależy, czy konflikt będzie narastał, czy rodzinie uda się pokonać problem uzależnienia. Scenariusz opracowano z Mają Pisarek, terapeutką i psycholożką dziecięcą. Film można znaleźć na stronie internetowej miasta, w zakładce Wsparcie rodziny.

Jednak projekt to nie tylko interaktywny film, ale też prawdziwe historie dzieci i rodziców borykających się z problemami hejtu, cyberprzemocy, depresji i uzależnień. Obecnie wiele rodzin boryka się z podobnymi problemami. Dlatego też w filmie pojawia się bardzo aktualny temat zdrowia psychicznego rodziny pozostającej w zamknięciu. Historii można wysłuchać w zakładce Posłuchaj historii.

We współpracy z Dziennikiem Zachodnim Jastrzębie-Zdrój wydało również gazetę „pandemia”, która w nakładzie 1000 egzemplarzy trafiła do jastrzębskich bibliotek oraz Ośrodka Pomocy Społecznej. Warto podkreślić, że pojawia się w niej temat depresji, szczególnie wśród dzieci i seniorów, zdrowia psychicznego, stresu i samobójstw.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Petycja do marszałka: brakuje informacji o uchwale antysmogowej!


Jejkowice wydłużają ilość dni funkcjonowania Punktu „Czyste Powietrze”

Patrycja Jędrzejewska

Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn i lokalna patriotka. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W wolnym czasie fotografuje przyrodę i pisze.