Odebrali zaniedbanego psa

Odebrali zaniedbanego psa

Policja z Żor, wraz z przedstawicielami Fundacji Pet Patrol w Rybniku, odebrali psa. Prawie roczna suka była bardzo zaniedbana, a dalsze pozostawienie jej w domu właściciela groziło jej zdrowiu. Piesek trafił na badania i na razie będzie pod opieką przychodni weterynaryjnej.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net

Ostatniego kwietnia doszło do przykrej sytuacji. Podczas jednej z interwencji domowych, policjanci dowiedzieli się o złym traktowaniu psa. Jak ustalili mundurowi:

40-latek miał zaniedbywać zwierzę, utrzymywać je w brudzie, nie wyprowadzać regularnie na spacery, a nawet traktować w ten sposób, że pies piszczał, skomlał i godzinami stał na balkonie, gdy na zewnątrz panowały niskie temperatury

Policja nawiązała kontakt z rybnicką Fundacją Pet Patrol i razem zapukali do drzwi właściciela. W mieszkaniu był piesek, który wyglądał na bardzo wystraszonego i zaniedbanego. Suczka leżała na kanapie i miała problem z utrzymaniem równowagi. Dodatkowo poruszanie się utrudniały jej nieprzycięte pazurki.

Jak dalej informuje policja:

Właściciel nie potrafił znaleźć książeczki zdrowia psa i przedstawić zaświadczenia o szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Twierdził, że pies znajduje się pod kontrolą lekarza weterynarii, jednak nie chce jeść dlatego jest osłabiony i chudy. Dobrowolnie wydał psa policjantom, którzy podjęli decyzję o interwencyjnym odebraniu zwierzęcia

Odebrali psa

Fundacja Pet Patrol w Rybniku przejęła pieska i przetransportowała do weterynarza, gdzie teraz przebywa. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, policja zawiadomi o incydencie Prezydenta Miasta Żory i rozpocznie dochodzenie w sprawie podejrzenia znęcania się na zwierzęciem przez właściciela.

Źródło i zdjęcia: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Mężczyźni prowadzący gospodarstwo oskarżeni o znęcanie się nad zwierzętami

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.