odebrali psa

Odebrali zaniedbanego psa

Policja z Żor, wraz z przedstawicielami Fundacji Pet Patrol w Rybniku, odebrali psa. Prawie roczna suka była bardzo zaniedbana, a dalsze pozostawienie jej w domu właściciela groziło jej zdrowiu. Piesek trafił na badania i na razie będzie pod opieką przychodni weterynaryjnej.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Ostatniego kwietnia doszło do przykrej sytuacji. Podczas jednej z interwencji domowych, policjanci dowiedzieli się o złym traktowaniu psa. Jak ustalili mundurowi:

40-latek miał zaniedbywać zwierzę, utrzymywać je w brudzie, nie wyprowadzać regularnie na spacery, a nawet traktować w ten sposób, że pies piszczał, skomlał i godzinami stał na balkonie, gdy na zewnątrz panowały niskie temperatury

Policja nawiązała kontakt z rybnicką Fundacją Pet Patrol i razem zapukali do drzwi właściciela. W mieszkaniu był piesek, który wyglądał na bardzo wystraszonego i zaniedbanego. Suczka leżała na kanapie i miała problem z utrzymaniem równowagi. Dodatkowo poruszanie się utrudniały jej nieprzycięte pazurki.

Jak dalej informuje policja:

Właściciel nie potrafił znaleźć książeczki zdrowia psa i przedstawić zaświadczenia o szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Twierdził, że pies znajduje się pod kontrolą lekarza weterynarii, jednak nie chce jeść dlatego jest osłabiony i chudy. Dobrowolnie wydał psa policjantom, którzy podjęli decyzję o interwencyjnym odebraniu zwierzęcia

Odebrali psa

Fundacja Pet Patrol w Rybniku przejęła pieska i przetransportowała do weterynarza, gdzie teraz przebywa. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, policja zawiadomi o incydencie Prezydenta Miasta Żory i rozpocznie dochodzenie w sprawie podejrzenia znęcania się na zwierzęciem przez właściciela.

Źródło i zdjęcia: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Mężczyźni prowadzący gospodarstwo oskarżeni o znęcanie się nad zwierzętami

Previous post Jastrzębie-Zdrój w projekcie „Otwórz się na pomoc”
oczyszczacze Next post Przedszkola w Czerwionce-Leszczynach wygrały oczyszczacze