imprezy masowe dla zaszczepionych

Imprezy masowe tylko dla zaszczepionych?

Pandemia wszystkim dała się we znaki. Każdy z niecierpliwością czeka na powrót koncertów, festiwali i imprez masowych. Tymczasem Pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 – Michał Dworczyk, poinformował o nadchodzących zmianach w organizacji imprez masowych.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jak wynika z treści rozporządzenia, od 15 maja br. powróci możliwość organizacji imprez okolicznościowych na świeżym powietrzu z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego oraz limitu 25 uczestników.

Jeśli chodzi o koncerty czy festiwale, trudno sobie wyobrazić, by opłaciło się cokolwiek organizować dla 25 widzów. Według ministra Dworczyka, osoby zaszczepione nie będą wliczane do limitu osób mogących uczestniczyć w zgromadzeniach:

Jeśli osoba jest zaszczepiona i ma certyfikat pełnego zaszczepienia, to nie jest liczona do limitu osób na spotkaniu

Zapis znajduje się już w rozporządzeniu Rady Ministrów. Z jednej strony kojarzy się to „z lepszym i gorszym sortem”, jednak jest ogromną szansą na powrót targów, konferencji, zlotów, imprez, festynów, koncertów i frestiwali.

Szczepienia

Niedawno podjęto także decyzję o skróceniu okresu pomiędzy podaniem pierwszej, a drugiej dawki szczepionki. Co oznacza, że chętni zostaną szybciej całkowicie zaszczepieni. Chyba, że ktoś załapie się na szczepionkę formą J&J – wtedy wystarcza tylko jedna dawka. Minister Dworczyk poinformował, że taka decyzja powstała w oparciu o rekomendację Rady Medycznej. Od 17 maja br. zalecany czas między kolejnymi dawkami szczepionek będzie wynosił 35 dni. Dotyczy to preparatów firm Pfizer, Moderna i AstraZeneca.

Przypomnijmy, zaszczepić można się na kilka sposobów:

  • zadzwoń na infolinię 989,
  • zarejestruj się online przez e-Rejestrację,
  • wyślij SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333,
  • zapisz się bezpośrednio w punkcie szczepień (najlepiej telefonicznie),
  • skorzystaj z punktu drive-thru.

Należy przy tym pamiętać o przygotowaniu numeru PESEL.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

II Lyski Rock Festival – po raz kolejny przełożony!

serduszko Jejkowice Previous post Serduszko na nakrętki w Jejkowicach
dwie godziny dla rodziny Next post JSW w niezwykłej akcji „Dwie godziny dla rodziny”

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds