Imprezy masowe tylko dla zaszczepionych?

Imprezy masowe tylko dla zaszczepionych?

Pandemia wszystkim dała się we znaki. Każdy z niecierpliwością czeka na powrót koncertów, festiwali i imprez masowych. Tymczasem Pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 – Michał Dworczyk, poinformował o nadchodzących zmianach w organizacji imprez masowych.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net

Jak wynika z treści rozporządzenia, od 15 maja br. powróci możliwość organizacji imprez okolicznościowych na świeżym powietrzu z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego oraz limitu 25 uczestników.

Jeśli chodzi o koncerty czy festiwale, trudno sobie wyobrazić, by opłaciło się cokolwiek organizować dla 25 widzów. Według ministra Dworczyka, osoby zaszczepione nie będą wliczane do limitu osób mogących uczestniczyć w zgromadzeniach:

Jeśli osoba jest zaszczepiona i ma certyfikat pełnego zaszczepienia, to nie jest liczona do limitu osób na spotkaniu

Zapis znajduje się już w rozporządzeniu Rady Ministrów. Z jednej strony kojarzy się to „z lepszym i gorszym sortem”, jednak jest ogromną szansą na powrót targów, konferencji, zlotów, imprez, festynów, koncertów i frestiwali.

Szczepienia

Niedawno podjęto także decyzję o skróceniu okresu pomiędzy podaniem pierwszej, a drugiej dawki szczepionki. Co oznacza, że chętni zostaną szybciej całkowicie zaszczepieni. Chyba, że ktoś załapie się na szczepionkę formą J&J – wtedy wystarcza tylko jedna dawka. Minister Dworczyk poinformował, że taka decyzja powstała w oparciu o rekomendację Rady Medycznej. Od 17 maja br. zalecany czas między kolejnymi dawkami szczepionek będzie wynosił 35 dni. Dotyczy to preparatów firm Pfizer, Moderna i AstraZeneca.

Przypomnijmy, zaszczepić można się na kilka sposobów:

  • zadzwoń na infolinię 989,
  • zarejestruj się online przez e-Rejestrację,
  • wyślij SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333,
  • zapisz się bezpośrednio w punkcie szczepień (najlepiej telefonicznie),
  • skorzystaj z punktu drive-thru.

Należy przy tym pamiętać o przygotowaniu numeru PESEL.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

II Lyski Rock Festival – po raz kolejny przełożony!

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.