rybnickim klubie

Impreza w rybnickim klubie

Coraz częściej słyszy się o otwarciu klubów czy restauracji – wbrew panującym przepisom. Policja interweniowała w jednym z klubów w centrum Rybnika, który także postanowił „się otworzyć”.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Koronawirus najbardziej doskwiera przedsiębiorcom. Wielu ludzi zbankrutowało, a coraz częściej słyszy się głosy o otwarciu, mimo nadal panujących obostrzeń. Właściciele hoteli i restauracji tłumaczą, że nadal nie dostali wsparcia od rządu, a część z nich się na nie nawet nie załapie.

Bojkot? Właściciele restauracji mówią DOŚĆ i… się otwierają!

Impreza w rybnickim klubie

23 stycznia w nocy właściciel rybnickiego klubu również zdecydował się na zorganizowanie imprezy. Policjanci wylegitymowali 139 uczestników wydarzenia. Jak informuje Śląska Policja:

Materiały dotyczące tej sprawy zostaną przesłane do Prokuratury Rejonowej w Rybniku oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które podejmą decyzję o dalszym postępowaniu wobec przedsiębiorcy i uczestników

Do dyżurnego rybnickiej komendy wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 165 KK. Kilka godzin wcześniej mundurowi rozmawiali z właścicielem tego lokalu, informując go o panujących obostrzeniach. Oznajmił on jednak, że lokal jest prowadzony zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Zaś tego dnia odbywa się zebranie „tzw. strajku przedsiębiorców”.

Po przyjeździe policji na miejsce zdarzenia okazało się, że na imprezie jest coraz więcej osób, spożywających alkohol. Część z nich usiłowała podać fałszywe dane osobowe. Zostali ukarani mandatami. Policjanci sporządzili dokumentację, której materiały zostaną przekazane do Prokuratury Rejonowej w Rybniku i Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Podejmą oni stosowne kroki prawne.

Działania policji

Jak przypomina Śląska Policja:

Organem wiodącym w zakresie prowadzenia kontroli tego typu podmiotów jest Państwowa Inspekcja Sanitarna. Posiada ona uprawnienia, umożliwiające przeprowadzenie kontroli miejsc, których działalność w dobie pandemii zagraża bezpieczeństwu osób, naraża na zakażenie, a także stanowi ryzyko szerokiego rozprzestrzenienia się wirusa. W sytuacjach, gdy rażąco zostaną naruszone przepisy dotyczące reżimu sanitarnego, przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej mają możliwość nałożenia kary w drodze decyzji administracyjnej w kwocie do 30 tysięcy złotych. W zakresie prowadzonych kontroli i egzekucji obowiązujących przepisów, wsparcia inspektorom sanitarnym udzielają policjanci

Policja zapewnia, że te działania mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

podpisał umowę Previous post KS Leszczyny podpisał umowę z TS ROW Rybnik
Wielka Orkiestra na fali hejtu Next post 29 Finał WOŚP w Pszowie

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds