rybnickim klubie

Impreza w rybnickim klubie

Coraz częściej słyszy się o otwarciu klubów czy restauracji – wbrew panującym przepisom. Policja interweniowała w jednym z klubów w centrum Rybnika, który także postanowił „się otworzyć”.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Koronawirus najbardziej doskwiera przedsiębiorcom. Wielu ludzi zbankrutowało, a coraz częściej słyszy się głosy o otwarciu, mimo nadal panujących obostrzeń. Właściciele hoteli i restauracji tłumaczą, że nadal nie dostali wsparcia od rządu, a część z nich się na nie nawet nie załapie.

Bojkot? Właściciele restauracji mówią DOŚĆ i… się otwierają!

Impreza w rybnickim klubie

23 stycznia w nocy właściciel rybnickiego klubu również zdecydował się na zorganizowanie imprezy. Policjanci wylegitymowali 139 uczestników wydarzenia. Jak informuje Śląska Policja:

Materiały dotyczące tej sprawy zostaną przesłane do Prokuratury Rejonowej w Rybniku oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które podejmą decyzję o dalszym postępowaniu wobec przedsiębiorcy i uczestników

Do dyżurnego rybnickiej komendy wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 165 KK. Kilka godzin wcześniej mundurowi rozmawiali z właścicielem tego lokalu, informując go o panujących obostrzeniach. Oznajmił on jednak, że lokal jest prowadzony zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Zaś tego dnia odbywa się zebranie „tzw. strajku przedsiębiorców”.

Po przyjeździe policji na miejsce zdarzenia okazało się, że na imprezie jest coraz więcej osób, spożywających alkohol. Część z nich usiłowała podać fałszywe dane osobowe. Zostali ukarani mandatami. Policjanci sporządzili dokumentację, której materiały zostaną przekazane do Prokuratury Rejonowej w Rybniku i Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Podejmą oni stosowne kroki prawne.

Działania policji

Jak przypomina Śląska Policja:

Organem wiodącym w zakresie prowadzenia kontroli tego typu podmiotów jest Państwowa Inspekcja Sanitarna. Posiada ona uprawnienia, umożliwiające przeprowadzenie kontroli miejsc, których działalność w dobie pandemii zagraża bezpieczeństwu osób, naraża na zakażenie, a także stanowi ryzyko szerokiego rozprzestrzenienia się wirusa. W sytuacjach, gdy rażąco zostaną naruszone przepisy dotyczące reżimu sanitarnego, przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej mają możliwość nałożenia kary w drodze decyzji administracyjnej w kwocie do 30 tysięcy złotych. W zakresie prowadzonych kontroli i egzekucji obowiązujących przepisów, wsparcia inspektorom sanitarnym udzielają policjanci

Policja zapewnia, że te działania mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

podpisał umowę Previous post KS Leszczyny podpisał umowę z TS ROW Rybnik
Wielka Orkiestra na fali hejtu Next post 29 Finał WOŚP w Pszowie