Harmonogram wywozu odpadów w Rybniku

Harmonogram wywozu odpadów w Rybniku

Rybnik opublikował harmonogram wywozu odpadów w 2021 roku. Od 1 stycznia obowiązuje selektywna zbiórka bioodpadów w pojemnikach lub workach koloru brązowego, przy czym do tych pojemników nie należy wyrzucać bioodpadów w plastikowych workach, które nie ulegają biodegradacji.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Miasto przypomina, że do bioodpadów nie wliczają się resztki mięsa, kości, popiół, ziemia, kamienie czy odchody zwierzęce. Odpady należy wystawić do godziny 6:00 rano w dniu wywozu lub dnia poprzedniego przed posesję lub – jeśli to niemożliwe, bezpośrednio przy otwartej bramie czy furtce.

Właściciele nieruchomości, którzy zadeklarowali jednokrotny odbiór odpadów w ciągu miesiąca, zobowiązani są wystawić pojemnik z odpadami w pierwszym terminie wywozu odpadów w danym miesiącu. Pojemniki ze śmieciami należy oznaczyć nazwą firmy oraz adresem nieruchomości.

Harmonogram

Boguszowice Stare, Boguszowice Os.,Klokocin, Gotartowice

Chwałowice, Meksyk

Maroko-Nowiny

Niedobczyce

Niewiadom, Zamysłów, Popielów, Radziejów

Paruszowiec, Ligota, Kamień

Północ, Śródmieście

Ścisłe Centrum

Smolna, Orzepowice, Chwałęcice, Stodoły, Zebrzydowice

Wielopole, Kuźnia, Grabownia, Golejów, Ochojec

Posesje o utrudnionym dojeździe

Miasto zachęca do korzystania z darmowej aplikacji mobilnej Wywozik, gdzie znajdują się harmonogramy oraz zasady segregacji.

Źródło: UM Rybnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Rybniccy radni przyjęli budżet

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl