Finał akcji wieszania skarpetek!

Finał akcji wieszania skarpetek!

Już dzisiaj (21.03.2021) na Zabrzańskiej 39 w Czerwionce-Leszczynach (dzielnica Dębieńsko) finał akcji wieszania skarpet (blisko 2300!) z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Warto tu być o godz. 14.00. Weźcie ze sobą skarpetki!


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net


Dziś Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto to jest obchodzone corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa (ang. Down Syndrome International, DSI) ustanowione w 2005 roku, od 2012 roku pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych. Data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu.

Z tej okazji w Czerwionce-Leszczynach (Dębieńsku) odbywa się finał akcji wieszania skarpetek. O godzinie 14:00 na ulicy Zabrzańskiej 39 można będzie podziwiać przepiękne, skarpetkowe drzewo. Już wygląda imponująco!

W tym wyjątkowym dniu można także założyć skarpetki „nie do pary” na znak solidarności z chorymi osobami.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Serduszka na nakrętki

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.