szkoły muzycznej

Zapisz się do żorskiej szkoły muzycznej. Trwa rekrutacja

Twoje dziecko kocha muzykę i marzy, by nauczyć się gry na jakimś instrumencie? Teraz możesz pomóc mu spełnić te marzenie! Trwają zapisy do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach, gdzie pod okiem doskonałych nauczycieli będzie mogło rozwijać swoją pasję!

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Akordeon, gitara, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój, klarnet, saksofon, fagot, trąbka, waltornia, puzon, fortepian oraz skrzypce – to instrumenty na których grają uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach. Ci, którzy chcieliby nauczyć się gry na jednym z nich powinni wziąć udział w trwającej właśnie rekrutacji uczniów na rok szkolny 2021/2022.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia prowadzi kształcenie muzyczne w dwóch cyklach nauczania: sześcioletnim oraz czteroletnim. O przyjęcie na 6-letni cykl nauczania mogą ubiegać się kandydaci w wieku od 7 do 10 lat. Kandydować mogą też dzieci 6-letnie, pod warunkiem:

  • korzystania z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym dziecko ma rozpocząć naukę,
  • posiadania opinii o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydanej przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

Zaś o przyjęcia na 4-letni cykl nauczania mogą ubiegać się kandydaci w wieku od 8 do 16 lat.

UM Żory
Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia

Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia prowadzi kształcenie muzyczne w następujących specjalnościach: fortepian, akordeon, gitara, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój klarnet, fagot, saksofon, waltornia, trąbka, puzon, tuba. O przyjęcie do PSM II st. mogą ubiegać się kandydaci, którzy w danym roku kalendarzowym kończą 10 lat, lecz mają nie więcej niż 23 lata.

Terminy

Badanie przydatności do PSM I stopnia odbędzie się w terminie 19-20 kwietnia 2021 r. Natomiast egzamin wstępny do PSM II stopnia zaplanowano na 10 czerwca 2021 r. W obydwu przypadkach termin składania wniosków upływa na tydzień przed terminem tych wydarzeń.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji, zasad egzaminów oraz tego, jak wygląda nauka w szkole muzycznej można znaleźć na stronie. Informacje są też udzielane telefonicznie pod numerem 699 938 876.

Informacja: UM Żory

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

lasy prywatne Previous post Lasy prywatne w Czerwionce-Leszczynach płacą „karę za produkcję tlenu”
wieszania skarpetek Next post Finał akcji wieszania skarpetek!