Zapisz się do żorskiej szkoły muzycznej. Trwa rekrutacja

Zapisz się do żorskiej szkoły muzycznej. Trwa rekrutacja

Twoje dziecko kocha muzykę i marzy, by nauczyć się gry na jakimś instrumencie? Teraz możesz pomóc mu spełnić te marzenie! Trwają zapisy do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach, gdzie pod okiem doskonałych nauczycieli będzie mogło rozwijać swoją pasję!

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Akordeon, gitara, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój, klarnet, saksofon, fagot, trąbka, waltornia, puzon, fortepian oraz skrzypce – to instrumenty na których grają uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach. Ci, którzy chcieliby nauczyć się gry na jednym z nich powinni wziąć udział w trwającej właśnie rekrutacji uczniów na rok szkolny 2021/2022.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia prowadzi kształcenie muzyczne w dwóch cyklach nauczania: sześcioletnim oraz czteroletnim. O przyjęcie na 6-letni cykl nauczania mogą ubiegać się kandydaci w wieku od 7 do 10 lat. Kandydować mogą też dzieci 6-letnie, pod warunkiem:

  • korzystania z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym dziecko ma rozpocząć naukę,
  • posiadania opinii o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydanej przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

Zaś o przyjęcia na 4-letni cykl nauczania mogą ubiegać się kandydaci w wieku od 8 do 16 lat.

UM Żory
Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia

Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia prowadzi kształcenie muzyczne w następujących specjalnościach: fortepian, akordeon, gitara, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój klarnet, fagot, saksofon, waltornia, trąbka, puzon, tuba. O przyjęcie do PSM II st. mogą ubiegać się kandydaci, którzy w danym roku kalendarzowym kończą 10 lat, lecz mają nie więcej niż 23 lata.

Terminy

Badanie przydatności do PSM I stopnia odbędzie się w terminie 19-20 kwietnia 2021 r. Natomiast egzamin wstępny do PSM II stopnia zaplanowano na 10 czerwca 2021 r. W obydwu przypadkach termin składania wniosków upływa na tydzień przed terminem tych wydarzeń.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji, zasad egzaminów oraz tego, jak wygląda nauka w szkole muzycznej można znaleźć na stronie. Informacje są też udzielane telefonicznie pod numerem 699 938 876.

Informacja: UM Żory

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl