ekostrefa

Ekostrefa w Leszczynach

W najbliższą sobotę (03.09) będziecie mogli wziąć udział w ekopikniku na boisku KS Leszczyny.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Jak wspominaliśmy, przed nami kolejna Leszczyniada. Oprócz sportowych emocji nie zabraknie także miejsca na chwilę relaksu i ekologicznej edukacji. Wszystko za sprawą Ekostrefy, jaka powstanie podczas sobotniego wydarzenia.

Ekostrefa to swoisty piknik ekologiczny, który jest kontynuacją Ekośniadania, które odbyło się w Czerwionce. Forma spokojnego spędzenia czasu połączona z elementami edukacyjnymi spodobała się wielu mieszkańcom. W najbliższy weekend kolejna okazja, jeśli nie mogliście ostatnio.

Warsztaty w centrum uwagi

W trakcie będziecie mogli wziąć udział w dwóch warsztatach. Pierwsze pokazujące możliwości, jakie dają nam stare plastikowe reklamówki i żelazko. Ponoć każdy po 30 roku życia, ma w domu reklamówkę wypełnioną innymi reklamówkami. Pokażemy co z takim skarbem można zrobić i mamy nadzieję zainspirujemy własne rozwiązania i pomysły. Warsztaty będą bazowały na mniejszych i prostszych formach przetworzenia plastikowych reklamówek – szczególnie tych jednorazowych.

tutaj filmik poglądowy https://drive.google.com/file/d/1AwHTLPjTk_T_w5-iYb761dYsFGKv0Qkf/view?usp=sharing

Podczas drugich warsztatów nauczycie się robić ekologiczne środki czystości. Sprzątanie i porządki to nieunikniony element naszego życia. Raz na jakiś czas czyścimy wszystkie zakamarki naszych domów i mieszkań, nawet te, do których dawno nie zaglądaliśmy. Niestety podczas intensywnego sprzątania często wykorzystujemy ogromne ilości detergentów… najczęściej szkodliwych dla środowiska i dla naszego zdrowia. Chcecie to zmienić? Proponujemy kilka prostych przepisów opartych na ogólnodostępnych składnikach, które będzie można przygotować w ramach warsztatów.

Poczęstunek, wymiana książek i konkursy

Dla wszystkich, którzy odwiedzą strefę czeka drobny poczęstunek. Po raz drugi będzie można wymienić się książkami, roślinami. Nie zabraknie również quizu z nagrodami.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Nie (bądź) śmieć” dofinansowanego ze środków UGiM Czerwionka-Leszczyny.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

II Lyski Rock Festival - relacja Previous post II Lyski Rock Festival – relacja
INDUSTRIADA w Czerwionce Next post INDUSTRIADA w Czerwionce