Ekośniadanie zjedzone

Ekośniadanie zjedzone

W ubiegłą niedzielę w Czerwionce-Leszczynach odbyło się „Ekośniadanie na trawie”. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Polska 2050.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Tak jak zapowiadaliśmy w niedzielę obyło się Ekośniadanie na trawie. Wydarzenie to miało charakter edukacyjny jak i integracyjny. Mieszkańcy, którzy skorzystali z tego by w niedzielny poranek wspólnie zjeść śniadanie nie żałowali swojej decyzji.

Była to okazja by zwiększyć swoją świadomość na temat ekologii, a konkretnie w tematyce „Zero Waste”. Mieszkańcy mogli wziąć udział w ekoquizie, dzieci w warsztatach ekologicznych.

Dużo radości sprawił nasz test smaków, a całość dopełniały atrakcje sportowe z rozgrzewką fitness na przywitanie którą zorganizowało Stowarzyszenie Luxtorpeda.

Na koniec mieszkańcy wspólnie posprzątali część parku. Nie tylko po sobie bowiem zebrali również śmieci pozostawione tu wcześniej.

Kolejne spotkanie w duchu „eko” już 03.09 w „Strefie Eko” podczas Leszczyniady IV.

Ekośniadanie odbyło się w ramach projektu „Nie (bądź) śmieć” dofinansowanego ze środków UGiM Czerwionka-Leszczyny

Poniżej krótka fotorelacja z wydarzenia:

DSC3774

Zdjęcie 1 z 12

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Antoni Kidyński