ekośniadanie

Ekośniadanie zjedzone

W ubiegłą niedzielę w Czerwionce-Leszczynach odbyło się „Ekośniadanie na trawie”. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Polska 2050.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Tak jak zapowiadaliśmy w niedzielę obyło się Ekośniadanie na trawie. Wydarzenie to miało charakter edukacyjny jak i integracyjny. Mieszkańcy, którzy skorzystali z tego by w niedzielny poranek wspólnie zjeść śniadanie nie żałowali swojej decyzji.

Była to okazja by zwiększyć swoją świadomość na temat ekologii, a konkretnie w tematyce „Zero Waste”. Mieszkańcy mogli wziąć udział w ekoquizie, dzieci w warsztatach ekologicznych.

Dużo radości sprawił nasz test smaków, a całość dopełniały atrakcje sportowe z rozgrzewką fitness na przywitanie którą zorganizowało Stowarzyszenie Luxtorpeda.

Na koniec mieszkańcy wspólnie posprzątali część parku. Nie tylko po sobie bowiem zebrali również śmieci pozostawione tu wcześniej.

Kolejne spotkanie w duchu „eko” już 03.09 w „Strefie Eko” podczas Leszczyniady IV.

Ekośniadanie odbyło się w ramach projektu „Nie (bądź) śmieć” dofinansowanego ze środków UGiM Czerwionka-Leszczyny

Poniżej krótka fotorelacja z wydarzenia:

DSC3774

Zdjęcie 1 z 12

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Przy wspólnym stole Previous post Przy wspólnym stole – poznaj zwyczaje, poznaj tradycje
protest Next post Protest przeciw inwestycji CPK/KDP

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds