Dobry Duch

Dobry Duch wystartował

Sklep charytatywny Dobry Duch, należący do Fundacji Dobry Start ruszył „z kopyta” wraz z Nowym Rokiem. Fundacja zakupiła już busa i rusza także z odbiorem sprawnych i czystych gabarytów.

O misji Dobrego Ducha informowaliśmy już tutaj.

Przypomnijmy, jak to działa

Poprzez sklep charytatywny Fundacja pozyskuje darowizny od osób bądź firm. Są to rzeczy, które Wam przestały służyć, sklep je odsprzeda, a zyski przeznacza na cele społeczne i pomoc potrzebującym.
To bardzo proste, bo korzystają wszyscy – Wy pozbędziecie się niepotrzebnych rzeczy, ktoś kupi używane rzeczy w atrakcyjnej cenie, a Fundacja (dzięki Wam) pomaga innym. Przekazywanie rzeczy jest szybkie, proste, łatwe i przyjemne.

Kupili busa

Fundacja zakupiła już busa do odbioru większych rzeczy:

Ruszamy z gabarytam!
Remont? Nowe meble? Kuchnia czy kanapa?
Nie wyrzucaj starych!
Nasz Dobry Duch stał się właścicielem tego wspaniałego busa i ruszamy z gabarytami!

Masz do oddania meble lub inne gabaryty?
Zadzwoń : 724 384 626
Napisz: [email protected]
Zapraszamy na dobryduch.pl

pisze ekipa Dobrego Ducha w swoich mediach społecznościowych
Bus Fundacji Dobry Start

Tym samym mogą przyjmować meble i większe gabaryty. Po uprzednim uzgodnieniu, np. telefonicznym możliwy jest odbiór rzeczy spod domu.

Odliczenie od podatku

Co bardzo istotne rzeczy te na prośbę darczyńcy mogą zostać wycenione. Darczyńca otrzyma formularz, dzięki któremu będzie mógł odliczyć daną kwotę od rocznego podatku dochodowego PIT.

Bazarek Dobrego Ducha

Na Bazarku Dobrego Ducha pojawiły się także pierwsze przedmioty na sprzedaż w korzystnej cenie.

Co można oddać?
Punkty partnerskie

Stale powiększa się także liczba punktów partnerskich. Są to tak zwane dobre miejsca, gdzie można przynieść darowizny dla Dobrego Ducha (poza gabarytami), a sklep je sobie stamtąd odbierze.

Lista punktów, gdzie można zostawiać rzeczy:

Fundacja zaprasza do kontaktu osoby, które chciałyby przekazać przedmioty, a także wolontariuszy, którzy chcieliby uczestniczyć w tworzeniu czegoś wyjątkowego – [email protected] lub telefonicznie 724 384 626. Wszystkie informacje dostępne są także na stronie i Facebooku.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Pomoc dla Pana Adama Previous post Pomoc dla Pana Adama
rezygnacja z nominacji Next post Radny Toman rezygnuje z plebiscytu „Osobowość Roku 2022” Dziennika Zachodniego – „to wyciąganie pieniędzy”