rezygnacja z nominacji

Radny Toman rezygnuje z plebiscytu „Osobowość Roku 2022” Dziennika Zachodniego – „to wyciąganie pieniędzy”

Michał Toman – radny Czerwionki-Leszczyn został nominowany do plebiscytu Osobowość Roku 2022 Dziennika Zachodniego. Jednak poprosił o wycofanie nominacji. Dlaczego?

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Plebiscyt polega na głosowaniu na osoby, które zasłużyły się dla regionu i lokalnej społeczności. Osobowość Roku 2022 to plebiscyt prowadzony w całej Polsce przez dzienniki regionalne i serwisy internetowe wydawnictwa Polska Press. W woj. śląskim akcję prowadzi Dziennik Zachodni i serwis www.dziennikzachodni.pl oraz miejskie i powiatowe serwisy www.naszemiasto.pl.

Można zarówno zagłosować, jak i zgłosić nominację osób, które (według nas) w minionym roku odniosły sukces, zasłużyły się dla lokalnej społeczności bądź angażowały się w działania charytatywne.

Nominowany został między innymi Michał Toman, radny z Czerwionki-Leszczyn, który jest obecnie prezesem Fundacji Dobry Start. Jednak w swoich mediach społecznościowych poprosił o usunięcie nominacji.

Dlaczego?

Jak wyjaśnia Michał Toman:

Rozpoczął się festiwal pt. „Osobowość roku”, polegający na „wyciąganiu” pieniędzy za pomocą SMS-ów. W ostatnich latach prosiłem Was o wsparcie jakiegoś dobrego celu, by nie wspierać komercyjnych akcji. W tym roku podjąłem decyzję o wycofaniu swojej osoby z tego plebiscytu.
Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają, ale jest wiele możliwośc,i by to okazać każdego dnia..
Moje powody rezygnacji widzicie na załączonym screenie.
Niemniej jednak trzymając się tradycji zachęcam Was do wsparcia mojej nowej inicjatywy jaką jest Dobry duch – sklep charytatywny lub możecie wrzucić do wirtualnej skarbonki moich dzieci i wesprzeć Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tutaj link.

Jak czytamy w regulaminie plebiscytu głosowanie w Konkursie Plebiscytowym będzie odbywało się na dwa sposoby: za pomocą SMS Premium oraz za pomocą tzw. KLIK-a oddanego na stronie wybranego Serwisu. Obydwa sposoby są oczywiście płatne. „Koszt wysłania jednego SMS-a do 160 znaków wynosi 3,69 zł z VAT (3 zł + VAT). Zaś kredyty, upoważniające do głosowania KLIK-iem, otrzymuje Głosujący jako dodatek do zakupionego w danym Serwisie dostępu do płatnych treści w tym Serwisie w tym e-wydań tytułów prasowych Organizatora (pojedynczych lub spakietowanych). Wariantami płatnego dostępu opisanego w zdaniu poprzednim gwarantującymi otrzymanie kredytów, są: dostęp na 5 dni (dodatkowo 5 kredytów), dostęp na 10 dni (dodatkowo 10 kredytów), dostęp na 30 dni (dodatkowo 30 kredytów), dostęp na 50 dni (dodatkowo 50 kredytów).”

Cały regulamin dostępny jest tutaj.

Jakie jest Wasze zdanie? Popieracie płatne konkursy? Czy inni radni postąpiliby podobnie?

Przeczytaj także: „Karolinki” – nagroda łączy czy dzieli?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Dobry Duch Previous post Dobry Duch wystartował
Lyski Rock Festival III Next post Będzie Lyski Rock Festival III. Znamy skład