Dobry Duch

Szyb Leon III otrzyma drugie życie! Zamieszka w nim Dobry Duch

Fundacja Dobry Start ożywi szyb Leon III! Fundacja dzięki prowadzeniu sklepu online – Dobry Duch może odmienić życie i los wielu ludzi!

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Niesamowite miejsce z tradycją

Ponownemu użyciu – jak żartobliwie twierdzi ekipa zostanie poddane miejsce, czyli główny magazyn i siedziba sklepu. Mieści się ona w miejscu starej lampowni KWK Rydułtowy – Szyb Leon III.

To będzie nowa historia, ale jednocześnie ekipa nie zapomni o przeszłości. Już poszukuje starych zdjęć, które zawisną na ścianach. Z czasem planowana będzie ich wystawa. Można powiedzieć, że sklep to idea.

Zastanawiacie się pewnie jak to działa? Najpierw warto wspomnieć o głównym narzędziu – sklepie online

Poprzez sklep charytatywny Fundacja będzie pozyskiwać darowizny od osób bądź firm. Będą to rzeczy, które Wam przestały służyć, sklep je odsprzeda, a zyski przeznaczone zostaną na cele społeczne i pomoc potrzebującym. Będzie to przedsiębiorstwo społeczne.
To bardzo proste, bo skorzystają wszyscy – Wy pozbędziecie się niepotrzebnych rzeczy, ktoś kupi używane rzeczy w atrakcyjnej cenie, a Fundacja (dzięki Wam) pomoże innym. Realizatorzy projektu obiecują, że przekazywanie rzeczy będzie szybkie, proste, łatwe i przyjemne. Fundacja będzie dysponowała także busem do odbioru większych rzeczy.
Sklep silnie powiązany jest z tematami zero waste, drugiego obiegu przedmiotu, recyklingu, prostocie i oszczędności, a co za tym idzie także z ekologią. Z czasem projektowi towarzyszyć będą ciekawe imprezy i wydarzenia – jarmarki, eventy, targowiska, wystawy, akcje charytatywne.

Fundacja zaprasza do kontaktu osoby, które chciałyby przekazać przedmioty, a także wolontariuszy, którzy chcieliby uczestniczyć w tworzeniu czegoś wyjątkowo – [email protected] lub telefonicznie 724 384 626.

W tym miejscu nasuwa się pytanie – komu pomoże Fundacja?

Oto Ich misja:

Jesteśmy podporą dla osób, które nie ze swojej winy znalazły się na trudnym, życiowym zakręcie. Jednocześnie poszukujemy nowych rozwiązań wzmacniających kompetencje ekologiczne, zwłaszcza w zakresie ponownego wykorzystania rzeczy

Podopieczni będą mogli liczyć na wsparcie rozwojowe, pomoc prawną, wsparcie psychologiczne, pomoc rzeczową bądź pomoc wolontariacką pracowników (np. w przeprowadzeniu remontu).

Jak mówi prezes fundacji Michał Toman:

Wspierać będziemy również mieszkańców Rydułtów poprzez edukację ekologiczną i wspólne ekodziałania

Co to jest zero waste?

Z definicji to ochrona wszystkich zasobów poprzez odpowiedzialną produkcję, konsumpcję, ponowne wykorzystanie i odzyskiwanie wszystkich produktów, opakowań i materiałów, bez ich spalania, oraz bez zrzutów do ziemi, wody lub powietrza, które zagrażają środowisku lub zdrowiu ludzkiemu. Wszystkie odrzucane materiały mają stać się zasobami. I dokładnie tak będzie działał sklep Dobry Duch! To czysta ekologia i redukcja odpadów.

Jak można pomóc Fundacji już teraz?
  • Przygotowując rzeczy, których już nie potrzebujecie, a które mogą pomóc komuś innemu. Jeśli macie coś do oddania odezwijcie się na [email protected]
  • Poprzez portal https://fanimani.pl/dobryduch/ którym możecie wspierać różne organizacje, robiąc zwyczajne zakupy. Można ustawić wtyczkę w przeglądarce i jak wejdziecie na sklep to Wam przypomina, że możecie włączyć darowiznę. Was to nie kosztuje, bo dany sklep zobowiązuje się do przekazania określonej kwoty na wskazaną organizację.
  • Udostępniając, komentując czy dodając reakcje na Facebooku
  • Pracowałeś na KWK Rydułtowy, zwłaszcza w okolichach Szybu Leon III? Wyślij dawne zdjęcia na sk[email protected] – dzięki temu historia nie zostanie zapomniana.

Na rozwój sklepu pozyskano dotację z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w ramach Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Start już wkrótce!
Ty także możesz zostać Dobrym Duchem!

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

MKS Wodzisław wygrali Previous post MKS Wodzisław znowu wygrał!
przejazd w Czerwionce Next post Zmiana organizacji ruchu na ważnym przejeździe kolejowo-drogowym w Czerwionce-Leszczynach (aktualizacja na dzień 29.11.2022)

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds