Raw Air

Turniej Raw Air – odwołany!

To fatalne wiadomości dla fanów skoków narciarskich. Jak poinformował FIS – Turniej Raw Air w sezonie 2020/21 się nie odbędzie.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Norweski Związek Narciarski poinformował, że w związku z restrykcjami obowiązującymi w trakcie pandemii odwołane zostaną wszystkie zawody Pucharu Świata w tym kraju, także turniej Raw Air. Miał on odbyć się w terminie 12 – 21 marca na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund.

Jak poinformował FIS na Twitterze:

W związku z restrykcjami nałożonymi przez norweski rząd, Norweski Związek Narciarski nie będzie w stanie zorganizować w tym sezonie więcej zawodów. Turniej RAW AIR został odwołany. Podamy informacje o potencjalnym przełożeniu zawodów

W Norwegii, gdzie miał odbyć się turniej, restrykcje zostały przedłużone do końca lutego. To fatalna wiadomość dla Norwegów, głównie ze względów finansowych. Jak mówi Erik Roste, szef federacji:

 W trzynastu krajach udawało się organizować zawody przy jednoczesnym minimalnym rozprzestrzenianiu się wirusa. Mieliśmy nadzieję, że dostaniemy zgodę na organizację imprez, ale do tego nie doszło. To martwi nas przede wszystkim ze względów finansowych. Międzynarodowe imprezy są naszym głównym źródłem dochodu, z którego finansujemy szkolenie młodzieży 

Przypomnijmy, że w zeszłym roku zwycięzcą został Kamil Stoch, drugie miejsce zajął Ryōyū Kobayashi. Trzecie miejsce na podium zajął Marius Lindvik. Turniej został jednak zakończony przedwcześnie z powodu pandemii.

Zakopane

Po raz drugi trwają skoki narciarskie w Zakopanem. Weekend z Pucharem Świata na Wielkiej Krokwi zaczął się 12 lutego. Harmonogram na weekend zapowiada się następująco:

sobota, 13.02.2021:
15:00 – seria próbna
16:00 – konkurs indywidualny

niedziela, 14.02.2021:
14:45 – kwalifikacje
16:10 – kwalifikacje i konkurs indywidualny

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Jedyne zawody FIS Grand Prix dziś w Wiśle!

strzelał Previous post Strzelał w okna znajomego!
Next post Cztery samochody ciepłych rzeczy dla potrzebujących

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds