Raw Air

Turniej Raw Air – odwołany!

To fatalne wiadomości dla fanów skoków narciarskich. Jak poinformował FIS – Turniej Raw Air w sezonie 2020/21 się nie odbędzie.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Norweski Związek Narciarski poinformował, że w związku z restrykcjami obowiązującymi w trakcie pandemii odwołane zostaną wszystkie zawody Pucharu Świata w tym kraju, także turniej Raw Air. Miał on odbyć się w terminie 12 – 21 marca na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund.

Jak poinformował FIS na Twitterze:

W związku z restrykcjami nałożonymi przez norweski rząd, Norweski Związek Narciarski nie będzie w stanie zorganizować w tym sezonie więcej zawodów. Turniej RAW AIR został odwołany. Podamy informacje o potencjalnym przełożeniu zawodów

W Norwegii, gdzie miał odbyć się turniej, restrykcje zostały przedłużone do końca lutego. To fatalna wiadomość dla Norwegów, głównie ze względów finansowych. Jak mówi Erik Roste, szef federacji:

 W trzynastu krajach udawało się organizować zawody przy jednoczesnym minimalnym rozprzestrzenianiu się wirusa. Mieliśmy nadzieję, że dostaniemy zgodę na organizację imprez, ale do tego nie doszło. To martwi nas przede wszystkim ze względów finansowych. Międzynarodowe imprezy są naszym głównym źródłem dochodu, z którego finansujemy szkolenie młodzieży 

Przypomnijmy, że w zeszłym roku zwycięzcą został Kamil Stoch, drugie miejsce zajął Ryōyū Kobayashi. Trzecie miejsce na podium zajął Marius Lindvik. Turniej został jednak zakończony przedwcześnie z powodu pandemii.

Zakopane

Po raz drugi trwają skoki narciarskie w Zakopanem. Weekend z Pucharem Świata na Wielkiej Krokwi zaczął się 12 lutego. Harmonogram na weekend zapowiada się następująco:

sobota, 13.02.2021:
15:00 – seria próbna
16:00 – konkurs indywidualny

niedziela, 14.02.2021:
14:45 – kwalifikacje
16:10 – kwalifikacje i konkurs indywidualny

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Jedyne zawody FIS Grand Prix dziś w Wiśle!

strzelał Previous post Strzelał w okna znajomego!
Next post Cztery samochody ciepłych rzeczy dla potrzebujących