otwarcie przedszkoli

Czerwionka-Leszczyny nie otworzy jeszcze przedszkoli

Podobnie jak Rybnik i inne odpowiedzialne miasta, Czerwionka-Leszczyny nie otworzy jeszcze przedszkoli.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jak powiadomiła GiM Czerwionka-Leszczyny, po deklaracji premiera, samorządy będą mogły od 6 maja otworzyć przedszkola i odziały przedszkolne w szkołach podstawowych. Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny przed podjęciem tej ważnej decyzji analizuje możliwości zapewnienia opieki zgodnej z wytycznymi sanitarnymi.

Jak informuje miasto:

Ze względu na znaczny przyrost liczby zachorowań na terenie woj. śląskiego obserwowany od kilku dni, placówki, dla których organem prowadzącym jest Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny, na pewno od 6 maja nadal pozostaną zamknięte. Decyzja o ewentualnej dacie otwarcia przedszkoli zapadnie po konsultacjach z dyrektorami przedszkoli i szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi, rodzicami oraz sprawdzeniu możliwości zapewnienia opieki zgodnej z wytycznymi sanitarnymi i zostanie podana do wiadomości nie wcześniej niż 8 maja.

Podobnego zdania jest miasto Rybnik. Jak mówił prezydent, Piotr Kuczera:

Aktualnie mamy w mieście eskalację zakażeń związaną ogniskiem w KWK Jankowice. Ponad 60 zakażeń, ponad 500 osób w kwarantannie. Otwarcie tych placówek w tej sytuacji byłoby szaleństwem

Natomiast innego zdania są, np. Żory, które otwierają przedszkola i żłobki z dniem 6 maja i pozostają w tym temacie w zdecydowanej mniejszości.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wybory COVID-19 Previous post [Debata] Bojkot wyborów: dla dobrego samopoczucia?
koronaworus Czerwionka-Leszczyny Next post 9 zakażeń w Czerwionce-Leszczynach

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds