Czerwionka-Leszczyny nie otworzy jeszcze przedszkoli

Czerwionka-Leszczyny nie otworzy jeszcze przedszkoli

Podobnie jak Rybnik i inne odpowiedzialne miasta, Czerwionka-Leszczyny nie otworzy jeszcze przedszkoli.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Jak powiadomiła GiM Czerwionka-Leszczyny, po deklaracji premiera, samorządy będą mogły od 6 maja otworzyć przedszkola i odziały przedszkolne w szkołach podstawowych. Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny przed podjęciem tej ważnej decyzji analizuje możliwości zapewnienia opieki zgodnej z wytycznymi sanitarnymi.

Jak informuje miasto:

Ze względu na znaczny przyrost liczby zachorowań na terenie woj. śląskiego obserwowany od kilku dni, placówki, dla których organem prowadzącym jest Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny, na pewno od 6 maja nadal pozostaną zamknięte. Decyzja o ewentualnej dacie otwarcia przedszkoli zapadnie po konsultacjach z dyrektorami przedszkoli i szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi, rodzicami oraz sprawdzeniu możliwości zapewnienia opieki zgodnej z wytycznymi sanitarnymi i zostanie podana do wiadomości nie wcześniej niż 8 maja.

Podobnego zdania jest miasto Rybnik. Jak mówił prezydent, Piotr Kuczera:

Aktualnie mamy w mieście eskalację zakażeń związaną ogniskiem w KWK Jankowice. Ponad 60 zakażeń, ponad 500 osób w kwarantannie. Otwarcie tych placówek w tej sytuacji byłoby szaleństwem

Natomiast innego zdania są, np. Żory, które otwierają przedszkola i żłobki z dniem 6 maja i pozostają w tym temacie w zdecydowanej mniejszości.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl