Bon turystyczny na każde dziecko. Sprawdź jak go otrzymać

Bon turystyczny na każde dziecko. Sprawdź jak go otrzymać

Bon turystyczny na wakacje! W czwartek do Sejmu trafił projekt ustawy, dot. Polskiego Bonu Turystycznego. W piątek został on przyjęty przez posłów.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
lokalsi.net


Nie będzie zapowiadanego wcześniej świadczenia 1000 plus na wakacje dla pracujących. Zamiast tego polskie rodziny otrzymają Bon Turystyczny w wysokości 500 zł. Projekt w piątek został przyjęty zdecydowaną większością głosów przez posłów. Ze świadczenia skorzysta ok 6 mln dzieci.

Jak wyjaśnia prezydent:

Bon turystyczny będzie emitowany tak jak 500 plus. To będzie 500 zł na każde dziecko do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego – wyjazdów, kolonii, wczasów. Skorzystają na tym polscy przedsiębiorcy świadczący usługi turystyczne

Bon będzie można uzyskać poprzez zarejestrowanie się na platformie usług elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Po weryfikacji wniosku, bon zostanie przyznany w postaci dedykowanej. Można go będzie zrealizować do końca 2021 roku.

Dany bon będzie przypisany do jednej rodziny i nie będzie można nim “handlować”. Będą to specjalne, dedykowane im kody w formie elektronicznej, które będzie podawało się w danym hotelu. Właściciele pensjonatów czy hoteli otrzymają przelew po kilku dniach. Portal Money.pl podaje, iż bon powinien zacząć działać pod koniec lipca. Politycy Prawa i Sprawiedliwości twierdzą, że Senat może stosować “obstrukcję” i przetrzymywać projekt przez 30 dni, co opóźni jego wprowadzenie.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
lokalsi.net


Zobacz także: IV faza odmrażania gospodarki

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.