wicemarszałek

Wicemarszałek ma koronawirusa!

U wicemarszałka Wojciecha Kałuży zostało wykryte zakażenie koronawirusem.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Informację podał UM w Katowicach. Wicemarszałek podczas pełnienia obowiązków służbowych miał kontakt z osobą, u której po kilku dniach stwierdzono dodatni wynik na COVID-19.

Wśród pracowników mających bezpośredni kontakt z Wojciechem Kałużą, zostały przeprowadzone testy, które nie wykazały u badanych wyniku dodatniego. Testy zostaną powtórzone za 7 dni.

Urząd pracuje normalnie

Pomimo tego, że dwie osoby z Zarządu Województwa, które miały bezpośredni kontakt z zarażonym – marszałek Jakub Chłestowski oraz członek Zarządu Izabela Domagała, do czasu przeprowadzenia powtórnych testów przebywać będą w izolacji, nadal będą pełnić obowiązki służbowe. Urząd Marszałkowski będzie pracował normalnie.

Marszałek Chłestowski w czasie izolacji przebywać będzie w urzędzie, natomiast pozostali przebadani pracownicy skierowani zostali do pracy zdalnej.

Jak podaje UM, wicemarszałek Dariusz Starzycki i członek Zarządu Beata Białowąs pracują bez zmian.

Zobacz także: Zostałeś ozdrowieńcem? Możesz pomóc i oddać osocze

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

kąpieliska Previous post Rybnik otwiera kąpieliska
bon Next post Bon turystyczny na każde dziecko. Sprawdź jak go otrzymać

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds