Bon turystyczny dla seniora?

Bon turystyczny dla seniora?

Senat przyjął ustawę dotyczącą rozszerzenia bonu turystycznego. Miałby on przysługiwać także emerytom i rencistom. Trzeba jednak poczekać na decyzję sejmu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

W zeszłym roku z powodu pandemii rząd wprowadził bon turystyczny dla dzieci. Bon o wartości 500 zł można wykorzystać na wypoczynek w Polsce. Miał na celu wsparcie branży turystycznej. Było z nim także sporo problemów.

Bon przyznawany jest na każde dziecko, niezależnie od dochodów,

Teraz senat chce, by bon turystyczny przysługiwał także seniorom. Z 500 zł mogliby skorzystać emeryci i renciści. Senat przyjął już ustawę rozszerzającą bony turystyczne. Pieniądze mogłoby otrzymać nawet 9 mln seniorów.

To nie powoduje żadnych wydatków z budżetu państwa. Z Polskiego Bonu Turystycznego skorzystała zaledwie jedna czwarta uprawnionych, czyli są zabezpieczone środki do wykorzystania przez seniorów. Rozszerzenie programu nastąpi we wrześniu, więc emeryci i renciści pojadą na wczasy po sezonie turystycznym, kiedy jest taniej i gdy branża turystyczna potrzebuje wsparcia

przekonuje senator Krzysztof Kwiatkowski

Nie wiadomo czy to przekona sejm, gdyż już w zeszłym roku senat chciał rozszerzenia tego świadczenia. Wówczas odrzucono tę propozycję. Może teraz będzie inaczej?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.