Bon turystyczny dla seniora?

Bon turystyczny dla seniora?

Senat przyjął ustawę dotyczącą rozszerzenia bonu turystycznego. Miałby on przysługiwać także emerytom i rencistom. Trzeba jednak poczekać na decyzję sejmu.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net

W zeszłym roku z powodu pandemii rząd wprowadził bon turystyczny dla dzieci. Bon o wartości 500 zł można wykorzystać na wypoczynek w Polsce. Miał na celu wsparcie branży turystycznej. Było z nim także sporo problemów.

Bon przyznawany jest na każde dziecko, niezależnie od dochodów,

Teraz senat chce, by bon turystyczny przysługiwał także seniorom. Z 500 zł mogliby skorzystać emeryci i renciści. Senat przyjął już ustawę rozszerzającą bony turystyczne. Pieniądze mogłoby otrzymać nawet 9 mln seniorów.

To nie powoduje żadnych wydatków z budżetu państwa. Z Polskiego Bonu Turystycznego skorzystała zaledwie jedna czwarta uprawnionych, czyli są zabezpieczone środki do wykorzystania przez seniorów. Rozszerzenie programu nastąpi we wrześniu, więc emeryci i renciści pojadą na wczasy po sezonie turystycznym, kiedy jest taniej i gdy branża turystyczna potrzebuje wsparcia

przekonuje senator Krzysztof Kwiatkowski

Nie wiadomo czy to przekona sejm, gdyż już w zeszłym roku senat chciał rozszerzenia tego świadczenia. Wówczas odrzucono tę propozycję. Może teraz będzie inaczej?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.