Będzie żłobek w Leszczynach. Wyłoniono wykonawcę

Będzie żłobek w Leszczynach. Wyłoniono wykonawcę

W zeszłym roku Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny otrzymała w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: „Program Inwestycji Strategicznych” dofinansowanie w wysokości 5 mln złotych na budowę żłobka. Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej wprowadzono do Wieloletniej Prognozy Finansowej zadanie – budowę żłobka, który powstanie w Leszczynach. Wyłoniono wykonawcę inwestycji.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Przypomnijmy, w ramach inwestycji planuje się utworzenie trzech oddziałów placówki, która będzie świadczyć opiekę dla dzieci do lat 3. Żłobek ma powstać (pomiędzy Osiedlem Manhatan, a Zespołem Szkół Specjalnych i Przedszkolem nr 1). Szczegóły przedsięwzięcia opisywaliśmy tutaj i tutaj.

Budowę żłobka wykona firma RISER Sp. z o.o. Jak informuje rzecznik Czerwionki-Leszczyn, Hanna Piórecka-Nowak:

Powyższa oferta spełniła wszystkie wymagania określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia i otrzymała łączną ilość punktów – 100,00 pkt, w tym w kryterium:
1) cena – 60 pkt
2) okres gwarancji – 16 pkt
3) wysokość kary umownej – 14 pkt
4) doświadczenie osób skierowanych do realizacji zamówienia – 10 pkt
Na podstawie art. 239 ust. 1 ustawy – Prawo zamówień publicznych uznano
ją za najkorzystniejszą

Łączna cena brutto to: 8 836 566,00 zł. Gmina planuje podpisać umowę po dzisiejszej sesji RM.

Trzymamy kciuki, by firma okazała się o wiele bardziej rzetelna, niż ta przy pechowym przedszkolu w Dębieńsku.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.