żłobek w Czerwionce-Leszczynach

W Czerwionce-Leszczynach będzie żłobek. Kto jeszcze otrzymał dofinansowanie w ramach „Polski Ład”?

Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny otrzymała w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: „Program Inwestycji Strategicznych” dofinansowanie w wysokości 5 mln złotych na budowę żłobka. Wiele gmin w powiecie rybnickim także otrzyma pieniądze. Wyjątkiem jest jednak sam Rybnik.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Wszystko wskazuje na to, że rodzice maluchów wreszcie doczekają się żłobka w Czerwionce-Leszczynach. Gmina otrzymała dofinansowanie w ramach Funduszu „Polski Ład”, o czym poinformowała dziś posłanka Teresa Glenc.

Jak informuje UGiM Czerwionka-Leszczyny, w ramach inwestycji planuje się utworzenie trzech oddziałów placówki,
która będzie świadczyć opiekę dla dzieci do lat 3.

Projekt jest odpowiedzią na zgłaszany przez naszych mieszkańców problem braku miejsc żłobkowych na terenie gminy. Dzięki powstaniu żłobka zaopiekujemy się najmłodszymi mieszkańcami gminy, przez co ułatwimy ich
rodzicom i opiekunom powrót na rynek pracy po przerwie w aktywności zawodowej

mówi Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Wiesław Janiszewski

W najbliższym czasie zostanie podjęta decyzja o lokalizacji żłobka, ogłoszony zostanie również przetarg na realizację zadania. W kosztach zadania partycypować będzie Gmina.

Dofinansowania w powiecie rybnickim

Powodów do radości ma dziś więcej gmin.

Wsparcie otrzymały także gminy:

  • Jejkowice: 4 100 000 zł na rewitalizację centrum gminy z budową centrum przesiadkowego z punktami handlowymi i punktem informacji turystycznej oraz 3 900 000 zł na budowę systemu kanalizacji sanitarnej w Gminie Jejkowice wraz z pompownią ścieków oraz robotami przygotowawczymi i odtworzeniowymi. Wójt Jejkowic, Marek Bąk nie kryje radości:

Dobre wieści dla Gminy Jejkowice. Kochani mamy to. Cierpliwość popłaca. 8 mln zł dotacji dla naszej Gminy. Dziękuję Pani Poseł Teresa Glenc za wsparcie, pomoc i wiarę w to, że #RazemMożemyWięcej

napisał wójt Jejkowic, Marek Bąk w swoich mediach społecznościowych
  • Świerklany: otrzymają 1 805 000 zł na przebudowę ul. Kucharzówskiej i 5 100 000 zł na budowę czterooddziałowego żłobka.
  • Gaszowice: 2 600 000 zł na budowę boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią wraz z oświetleniem oraz 5 300 000 zł na budowę kanalizacji sanitarnej w Gminie Gaszowice (etap I).
  • Lyski: 2 375 000 zł na przebudowę dróg gminnych (ul. Zatoka w Bogunicach i ul. Polna w Adamowicach), a także 2 250 000 zł na poprawę wykorzystania energii odnawialnej i efektywności energetycznej w budynkach oświatowych. Dodatkowo 666 000 zł na budowę wodociągu w Suminie wzdłuż ul. Dworcowej.
  • Powiat rybnicki także ma powody do radości. Otrzyma 5 700 000 zł na przebudowę drogi powiatowej nr 5617S (ul. Kolejowej od skrzyżowania z ul. Stawową w Gaszowicach do skrzyżowania z DP 5025S w Łukowie Śląskim).

Wśród wielkich zwycięzców zabrakło Rybnika. Władze miasta złożyły wniosek dotyczący budowy drugiego etapu Drogi Regionalnej na terenie Rybnika (część Drogi Racibórz – Pszczyna). Całkowity koszt budowy 4,12 km odcinka drogi od węzła Wodzisławskiego na DK78 do ronda na ul. Sportowej miał wynieść 200 mln zł. Jednak miasto nie załapało się na dofinansoiwanie.

Łącznie do naszego regionu ma wpłynąć prawie 39 mln złotych.

Grafika: Polski Ład

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

wreszcie jest rondo Previous post Dębieńsko nareszcie doczekało się przyzwoitego ronda!
Rozbił ekran w biletomacie Next post Rozbił ekran w biletomacie. Rozpoznajecie go?