pellet

5000zł na wymianę kotła w Mszanie

Urząd Gminy w Mszanie uruchamia nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany kotłów w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Otrzymać można nawet do 5000zł na wymianę kotła.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Nabór ten jest przeznaczony dla osób zamierzających zrealizować inwestycję w roku 2020. Złożenie wniosku jest równoznaczne z przystąpieniem do udziału w programie i koniecznością wykonania zadania w bieżącym roku. Dotacja będzie udzielona w momencie otrzymania przez Gminę na ten cel dofinansowania.


Punkt Konsultacyjny Programu Czyste Powietrze zaprasza rybniczanWysokość dofinansowania wynosi 40% – nie więcej niż 5.000 zł na zakup i montaż kotła węglowego lub na pellet oraz w wysokości 50% – nie więcej niż 5.000 zł na zakup i montaż kotła gazowego. Wnioski mogą składać wszyscy zainteresowani mieszkańcy, niezależnie od tego, czy złożyli w latach poprzednich ankietę.

Nabór będzie trwał dwa tygodnie. Zainteresowanych mieszkańców prosimy o wypełnienie i złożenie wniosku w dniach od 27.04.2020 r. do 08.05.2020 r.

Wniosek można złożyć:
– osobiście do urny na korespondencję, znajdującej się na parterze budynku Urzędu Gminy Mszana,
– drogą elektroniczną, opatrzony podpisem kwalifikowalnym, w tym przypadku liczy się data wpływu do Urzędu,
– pocztą na adres: Urząd Gminy Mszana, ul. 1 Maja 81, 44-325 Mszana. W tym przypadku liczyć będzie się data wpływu do Urzędu.

Wnioski wraz z niezbędnymi oświadczeniami można pobrać w holu Urzędu oraz ze strony internetowej Gminy Mszana.

Spośród złożonych wniosków kolejność przyznawania dotacji Urząd ma zamiar ustalić w drodze losowania. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju losowanie odbywać się będzie on-line dnia 12.05.2020r. o godz. 13.00. Relację z losowania mieszkańcy mogą obserwować na stronie https://www.mszana.ug.gov.pl/ w odnośniku: „Transmisja Sesji Rady Gminy”.


Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (32) 475-97-59 w Referacie Gospodarki Komunalnej i Funduszy Zewnętrznych.

źródło: UG Mszana

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Sesja zdalna Kużnia Raciborska Previous post Rada Miejska Kuźni Raciborskiej zwalnia z podatków
szkoła i matura Next post Kiedy matura i egzaminy? Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Nowe terminy

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds