szkoła i matura

Kiedy matura i egzaminy? Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Nowe terminy

Od 16 do 18 czerwca odbędzie się egzamin ośmioklasisty, a matury zostaną przeprowadzone od 8 do 29 czerwca. Nie odbędzie się natomiast część ustna. Szkoły, uczelnie wyższe i przedszkola zamknięte jeszcze przynajmniej do 24 maja.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Kiedy egzamin i matura?

Na konferencji ministra edukacji – Dariusza Piontkowskiego i ministra zdrowia – Łukasza Szumowskiego zostały podane nowe terminy matur i egzaminów. Nowy plan, wskazuje że egzaminy ośmioklasistów odbędą się od 16 do 18 czerwca (planowo miał być przeprowadzany od 21 do 23 kwietnia), a matury od 8 do 29 czerwca,jednak bez egzaminów ustnych (miały rozpocząć się 4 maja).

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie zostaną przeprowadzone od 22 czerwca do 9 lipca, zaś egzaminy zawodowe, tzw. trzyliterowe od 17 do 28 sierpnia.

Uczniowie, którzy zbierali podpisy pod petycją do premiera oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego czekali na te informacje. Matury odbędą się jedynie w formie pisemnej, a egzaminy będą odpowiednio przygotowane, by nie powodować zagrożenia. Według zapewnień ministra Dariusza Piontkowskiego, każdy uczeń będzie siedział w osobnej ławce, w odpowiedniej odległości od innych osób.

Zmiany w harmonogramie

Nowe terminy wymuszą nieznaczne zmiany w harmonogramie rekrutacji. Jak zapewnia minister edukacji, Dariusz Piontkowski:

Planujemy, że wraz z terminem dodatkowym, egzamin ósmoklasisty będzie mógł być sprawdzony do końcówki lipca. I wtedy uczniowie będą mogli przedłożyć swoje świadectwa i wyniki egzaminów do wybranych przez siebie szkół średnich

Prawdopodobnie nie zmieni się data roku akadmeickiego. Jak dalej tłumaczy minister edukacji:

Rektorzy polskich uczelni kilkakrotnie dawali znać, że matury pozwalają w sposób obiektywny przyjrzeć się temu, jaką wiedzę i umiejętności zdobyli uczniowie i na tej podstawie dokonywać rekrutacji. Dlatego postanowiliśmy przeprowadzić te egzaminy, wyznaczyliśmy daty dosyć odległe i bezpieczne, a ostateczną decyzję będziemy podejmowali wraz z ministrem zdrowia w zależności od tego, jak będzie się rozwijała sytuacja epidemiczna

Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

Minister edukacji, dziękując nauczycielom za nauczanie zdalne, poinformował, że obecne warunki nie pozwalają na powrót dzieci do szkół, przedszkoli i żłobków. Przerwa została przedłużona do 24 maja. Minister nauki i szkolnictwa wyższego – Wojciech Murdzek poinformował , że data zamknięcia placówek dotyczy także szkół wyższych.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

pellet Previous post 5000zł na wymianę kotła w Mszanie
kierowca bez prawa jazdy Next post Jechali przez Czerwionkę-Leszczyny bez prawa jazdy!