Festyn rodzinny w Dębieńsku – przyjemne z pożytecznym

Tegoroczny sezon na majówki z przytupem otworzyła w Dębieńsku impreza rodzinna u Florka i Jerzyka. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów 3 maja 2022 miało miejsce wydarzenie łączące przyjemne z pożytecznym. Festyn rodzinny na boisku LKS „Dąb” Dębieńsko przyciągnął prawdziwe tłumy mieszkańców Dębieńska, jak i gości spoza najbliższej okolicy.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Kolumna strażacka na dobry początek.

Jeszcze przed godziną 15-tą mieszkańców okolicy zaskoczyły syreny strażackie, które przeplatane dźwiękami klaksonów przypominały, że rozpoczyna się szczególne wydarzenie. Ulicami Dębieńska przejechała kolumna kilkunastu pojazdów straży pożarnej. To ten akcent strażacki rozpoczął rodzinne świętowanie.

Atrakcje na terenie boiska.

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, na uczestników spotkania czekała moc atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla poprawy kondycji fizycznej. Z kolei spalone kalorie można było błyskawicznie uzupełnić cudownymi w smaku wypiekami w towarzystwie aromatycznej kawy. Nie zabrakło potraw z grilla czy placków ziemniaczanych.

Strefa gastronomiczna

Było też coś dla ducha, czyli występy muzyczne, które pięknie komponowały się z doskonałym nastrojem uczestników festynu.

Występy muzyczne

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych były „dmuchańce”, których wielkość i ilość przyciągały jak magnes najmłodszych uczestników.

„Dmuchańce”

Przyjemne z pożytecznym.

Festyn jednak nie był jedynie beztroską zabawą, a jego organizacja i tak szeroki udział mieszkańców związany był ze szczytnym celem, jaki wszystkim towarzyszył. Dochód z wydarzenia przeznaczony będzie na dalsze leczenie Marcina Lubienieckiego. Mając taką motywację, pomimo dużego zaangażowania, nikt nie czuł zmęczenia.

Dębieńsko dawno nie widziało tak dużej imprezy. Dzięki sprawnej organizacji wydarzenia, uczestnicy festynu z pewnością byli bardzo zadowoleni.

Wsparcie Marcina nadal możliwe.

Osoby chcące wesprzeć akcję leczenia Marcina zachęcamy do skorzystania z poniższych linków:

https://www.facebook.com/groups/4256220947802915/

https://www.siepomaga.pl/marcin-lubieniecki

Organizatorami festynu byli:

– Ochotnicza Straż Pożarna w Dębieńsku Wielkim

– Parafia Św. Jerzego w Dębieńsku.

Współorganizatorzy:

– Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach,

– Starostwo Powiatowe w Rybniku.

Aktualizacja z 04-05-2022 r.:

W związku z niepełną informacja na temat organizatorów wydarzenia przepraszamy OSP w Dębieńsku Wielkim za nieuwzględnienie na liście organizatorów festynu rodzinnego w Dębieńsku. Nie było intencją autora artykułu pomijanie któregokolwiek z organizatorów. Lista organizatorów została pobrana z oficjalnego plakatu wydarzenia dostępnego na stronie FB Parafii:

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Ma już w nogach 350km
Działo się w Żorach Next post Działo się w Żorach

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds