Ruch Stanowice zwycięża w pierwszym meczu klasy okręgowej z Dębem Gaszowice.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Dla zawodników i kibiców Ruchu Stanowice był to niezwykle ważny mecz. Po raz pierwszy w historii grają w klasie okręgowej. Stanowiczanie w ubiegłym sezonie w spektakularnym stylu wywalczyli awans, nie przegrywając żadnego spotkania. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale… okręgówka to nie klasa A.
W pierwszej kolejce Ruch podjął Dąb Gaszowice, który spadł z klasy okręgowej. W ostatniej chwili wycofał się z rozgrywek zespół z Chwałowic, dzięki temu „dziką kartę” otrzymał Dąb.\

Początek spotkania był bardzo wyrównany i nie zapowiadał kolejnych wydarzeń. Oba zespoły mogły objąć prowadzenie. W 25 min bramkarz Stanowic obronił strzał zawodnika. W 35 minucie znakomitą sytuację miał Paweł Ziaja, lecz z bliskiej odległości przestrzelił bramkę. Podobnych wymian było jeszcze kilka, jednak w 40 minucie koncentracja zawodników gości osłabła. Wykorzystał to Ruch Stanowice, a konkretnie Ziaja, który znalazł się na lewej stronie boiska i z 5m wpakował piłkę do siatki w 47 minucie spotkania.

Pewnie po trzy punkty

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Ruchu Stanowice. Zaraz po rozpoczęciu drugiej części spotkania wynik dwukrotnie uratował bramkarz gości. Być może mecz potoczyłby się zupełnie inaczej, gdyby nie błąd sędziego i nieuznana ręka w polu karnym Ruchu. Być może gol z karnego na 1:1 ułożyłby inaczej przebieg meczu.

W 61 min Paweł Ziaja pudłuje z 11 metrów. Nie była to jedyna niewykorzystana akcja tego zawodnika w tym meczu. Mimo strzelonego gola w pierwszej części spotkania, trudno je uznać za udane dla Ziaji. Gospodarze w 62 minucie mieli również doskonałą okazję – z 16 metrów w słupek nie strzela Damian Koleczko.

Wynik podwyższył w 67 minucie Arkadiusz Suchiński. Choć trzeba przyznać, po podaniu na wolne pole niewiele zabrakło, by piłka trafiła poza światło bramki i sytuacja sam na sam z bramkarzem mogła zakończyć się nie tak szczęśliwie. Wynik zamknął w 79 minucie Damian Koleczko rewanżując się za niewykorzystaną sytuację z przed kilku minut.