Zółta rzeka w Czerwionce-Leszczynach!

Płynie żółta rzeka w Czerwionce-Leszczynach! W niedzielę 29.12 w Czerwionce-Leszczynach miało miejsce niezwykłe zjawisko. Rzeka Bierawka zmieniła kolor. Cud? Czy nowe zjawisko naturalne?

Otóż nie. Jeden z przechodniów w dzielnicy Czerwionka zarejestrował zrzut tajemniczej substancji do rzeki w okolicy dawnej kopalni.

Skąd bierze się kolor brunatny ciężko stwierdzić bez specjalnych badań. Na portalu społecznościowym Stowarzyszenie „Zielone Miasto” podejrzewa, że to Spółka Restrukturyzacji Kopalń otrzymała pozwolenie na zrzut ścieków. Czy to prawda póki co nie wiemy. Nie jest to jednak pierwszy zrzut jaki mogliśmy zauważyć. Wcześniej media społecznościowe obiegały już takie obrazki.

Bierawka w Czerwionce

Wydaje się, że po zamknięciu kopalni w 2001 roku, a niedawno koksowni w Czerwionce-Leszczynach powinno już nie być takich problemów. Nic jednak mylnego. Mieszkańcy muszą dodatkowo borykać się z tlącymi się hałdami, o niskiej emisji nie wspominając.

O sprawie został poinformowany wydział zarządzania kryzysowego. Zobaczymy jak sprawa się rozwinie.

Previous post Urządzenia do pomiaru prędkości. Prezent czy bubel?
Next post Szanują tradycje i pamięć.

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds