nowy zarząd Polska 2050

Zmiany w Polsce 2050. Powołano nowy zarząd

Stowarzyszenie Polska 2050 to ruch społeczny zainicjowany przez Szymona Hołownię. Tworzy go kilkadziesiąt tysięcy Polek i Polaków, którzy chcą działać społecznie, charytatywnie i proekologicznie. W samym województwie śląskim działa kilka tysięcy osób – członków Stowarzyszenia i wolontariuszy. Wczoraj do życia powołano nowy zarząd regionalny.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Polska 2050 powstała po kampanii prezydenckiej w 2020 roku. Od tego czasu skutecznie rozwija się w kwestii działań o charakterze społecznym czy charytatywnym. To także nowa jakość w polityce rozumianej jako służba obywatelom – w procesie tworzenia jest partia Polska 2050 Szymona Hołowni.

W województwie śląskim do życia powołano już 25 kół powiatowych, w których funkcjonują kilkuosobowe zarządy. Pracę na terenie województwa koordynują liderzy powiatowi oraz liderzy powołani do realizacji konkretnych działań, w tym m.in. dla osób w kryzysie bezdomności, ekologii czy młodzieży – w ramach Pokolenia 2050. W niedzielę (26.09), po raz pierwszy w drodze wyborów, powołano do życia nowy regionalny zarząd Stowarzyszenia, który stworzą: Szymon Danielczyk (lider Katowic), Wioleta Kurzydem (liderka Żor), Łukasz Osmalak (lider powiatu mikołowskiego), Piotr Strach (lider Częstochowy) i Kamil Wnuk (lider Sosnowca).

Funkcję lidera głównego, członkowie zarządu powierzyli Łukaszowi Osmalakowi, członkowi pierwszego zarządu.

Przede wszystkim jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy wczoraj obdarzyli nas ogromnym zaufaniem i poparli nasze działania. Przed nami bardzo wiele ciężkich wyzwań i trudnych decyzji. Jesteśmy jednak pewni, że nasz zapał i zaangażowanie pomogą w codziennej pracy, a razem z rzeszą fantastycznych członków, wolontariuszy i sympatyków będziemy w stanie zrobić wiele wspaniałych rzeczy. W końcu to w ludziach ruchu Polska 2050 tkwi cały sukces

mówi Łukasz Osmalak, świeżo upieczony lider województwa śląskiego

Stowarzyszenie Polska 2050 na terenie województwa aktywnie działa od ponad roku. Do tej pory zrealizowano kilkaset lokalnych akcji oraz kilka regionalnych. Skutecznie udało się dotrzeć z pomocą do wielu instytucji, realizując m.in. zbiórkę dla oddziału psychiatrii dziecięcej, ośrodków pomocy społecznej czy wsparcie rzeczowe dla osób w kryzysie bezdomności. Jedną z akcji, która w ostatnim czasie zjednoczyła wiele miejscowości były wakacyjne działania pod szyldem “Poznajmy się”.

Informacja i zdj.: Polska 2050

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Trudna droga dojazdowa do Zespołu Szkół Specjalnych Previous post Trudna droga dojazdowa do Zespołu Szkół Specjalnych im. W. Sherborne
Dzień Chłopaka dla Maksa Next post Dzień Chłopaka dla Maksa