Trudna droga dojazdowa do Zespołu Szkół Specjalnych im. W. Sherborne

Trudna droga dojazdowa do Zespołu Szkół Specjalnych im. W. Sherborne

Nasi Czytelnicy opisują nam uciążliwy dojazd do Szkoły Specjalnej im. Weroniki Sherborne w Leszczynach. Droga jest w złym stanie i stwarza zagrożenie. Mamy odpowiedź gminy.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj
lokalsi.net

Jak opisuje nam Czytelniczka:

Czy mogli by Państwo dowiedzieć się czegoś na temat drogi dojazdowej do Szkoły Specjalnej w Leszczynach? Od lat ponoć trwa jakaś sprawa, bo nie wiadomo do kogo należy ta droga. Do tego krzaki, które wyrastają z opuszczonej posesji utrudniają przemieszczanie się. Nawierzchnia też jest do niczego. Niby kamienie wysypane, a dziura na dziurze. Idzie jesień, tam będzie znowu jeden wielki syf i błoto. O parkowaniu gdziekolwiek już nawet nie mówię. Samochody korkują główną ulicę żeby zrobić miejsce, rano jest tragedia

Opis dobitnie uzupełniają poniższe zdjęcia zaparkowanych byle jak samochodów:

Zapytaliśmy gminę o stanowisko w tej sprawie. Jak się okazuje tylko lewa część drogi należy do gminy, zaś prawa jest prywatna. Jak wyjaśnia nam rzecznik gminy, trwa postępowanie w tej sprawie:

Droga składa się z dwóch części – jej lewa część (ta wzdłuż przedszkola i szkoły) należy do gminy, natomiast prawa strona jest w rękach prywatnych.
Od dłuższego czasu trwa postępowanie sądowe w tej sprawie, bez udziału gminy.
Jeśli sprawa nie znajdzie finału w ciągu najbliższych miesięcy i nie będzie realnych szans na przejęcie także tej prawej części drogi, co z punktu widzenia użytkowników byłoby zasadne, w przyszłym roku planujemy utwardzić całą lewą stronę drogi jednym rodzajem nawierzchni i choć w ten sposób poprawić komfort pieszych i kierowców

wyjaśnia Hanna Piórecka-Nowak, rzecznik Czerwionki-Leszczyn

Wszystko wskazuje na to, że piesi i kierowcy będą musieli przez jakiś czas znosić te utrudnienia. Do sprawy będziemy wracać.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.