Trudna droga dojazdowa do Zespołu Szkół Specjalnych

Trudna droga dojazdowa do Zespołu Szkół Specjalnych im. W. Sherborne

Nasi Czytelnicy opisują nam uciążliwy dojazd do Szkoły Specjalnej im. Weroniki Sherborne w Leszczynach. Droga jest w złym stanie i stwarza zagrożenie. Mamy odpowiedź gminy.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jak opisuje nam Czytelniczka:

Czy mogli by Państwo dowiedzieć się czegoś na temat drogi dojazdowej do Szkoły Specjalnej w Leszczynach? Od lat ponoć trwa jakaś sprawa, bo nie wiadomo do kogo należy ta droga. Do tego krzaki, które wyrastają z opuszczonej posesji utrudniają przemieszczanie się. Nawierzchnia też jest do niczego. Niby kamienie wysypane, a dziura na dziurze. Idzie jesień, tam będzie znowu jeden wielki syf i błoto. O parkowaniu gdziekolwiek już nawet nie mówię. Samochody korkują główną ulicę żeby zrobić miejsce, rano jest tragedia

Opis dobitnie uzupełniają poniższe zdjęcia zaparkowanych byle jak samochodów:

Zapytaliśmy gminę o stanowisko w tej sprawie. Jak się okazuje tylko lewa część drogi należy do gminy, zaś prawa jest prywatna. Jak wyjaśnia nam rzecznik gminy, trwa postępowanie w tej sprawie:

Droga składa się z dwóch części – jej lewa część (ta wzdłuż przedszkola i szkoły) należy do gminy, natomiast prawa strona jest w rękach prywatnych.
Od dłuższego czasu trwa postępowanie sądowe w tej sprawie, bez udziału gminy.
Jeśli sprawa nie znajdzie finału w ciągu najbliższych miesięcy i nie będzie realnych szans na przejęcie także tej prawej części drogi, co z punktu widzenia użytkowników byłoby zasadne, w przyszłym roku planujemy utwardzić całą lewą stronę drogi jednym rodzajem nawierzchni i choć w ten sposób poprawić komfort pieszych i kierowców

wyjaśnia Hanna Piórecka-Nowak, rzecznik Czerwionki-Leszczyn

Wszystko wskazuje na to, że piesi i kierowcy będą musieli przez jakiś czas znosić te utrudnienia. Do sprawy będziemy wracać.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

4 koła dla Krzycha Previous post „Stawiamy Krzycha na nogi”- prośba o pomoc
nowy zarząd Polska 2050 Next post Zmiany w Polsce 2050. Powołano nowy zarząd