Romulad Lipko

Zmarł Romulad Lipko

„Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów” – poinformował na swoim oficjalnym profilu zespół Budka Suflera

Romuald Lipko w latach 70-tych na początku był basistą, później przejął rolę klawiszowca w Zespole Budka Sufler. Był również kompozytorem. Tworzył nie tylko dla Budki suflera Pisał piosenki m.in. dla Anny Jantar (Nic nie może wiecznie trwaćDo żony wróćUkład z życiem), Urszuli (Dmuchawce latawce wiatrMalinowy królZa twoje zdrowie mała), Ireny Jarockiej (To za małoNie odchodź jeszczeLato dzikich róż), Zdzisławy Sośnickiej (Aleja gwiazdW kolorze krwiSerce pali się razPowiedz mi panieBędzie co ma być), Izabeli Trojanowskiej (Jestem twoim grzechemWszystko czego dziś chcęNic za nic), Barbary Sikorskiej (CDNMniejsze złoGramatyka miłościZakochajmy się jak dzieci), Ireny Santor (Jak fart, to fartJeszcze kochasz mnie), Maryli Rodowicz (Tak nam słodko, tak nam gorzko), Eleni (Postaw na mnie, a zatrzymam deszcz).

Muzyk zmarł w wieku 69 lat. W lipcu 2019 poinformowano, że zmaga się z nowotworem. Niestety ta walka okazała się nie do wygrania.

Fot. oficjalny profil Budki Suflera na FB

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Poczta zawiesza przyjmowanie przesyłek z Chin
Next post Chcesz oddać odpady w Jastrzębiu? Potrzebna Ci karta PSZOK