Poczta zawiesza przyjmowanie przesyłek z Chin

Poczta Polska wydała komunikat o zawieszeniu przesyłek z Chin. Jednocześnie przypomina, że według komunikatu Głównego Inspektoratu Sanitarnego z 31 stycznia 2020 r., nie ma ryzyka zakażenia się wirusem, poprzez towary zamawiane z Chin.

Treść komunikatu brzmi następująco:

W związku z zawieszeniem operacji lotniczych do Chin i brakiem innych możliwości transportu do tego kraju, Poczta Polska zawiesza od dziś do odwołania przyjmowanie przesyłek do Państwa Środka.

Mogą też wystąpić opóźnienia w doręczaniu przesyłek już wysłanych do tego kraju.

Linie lotnicze zawiesiły loty

PLL LOT poinformowały, że w związku z epidemią koronawirusa podjęto decyzję o przedłużeniu zawieszenia rejsów między Warszawą a Pekinem do 29 lutego br. Rejsy do Pekinu zawieszono od 1 lutego do 9 lutego br.

Połączenia lotnicze z Chinami wcześniej zawiesiły, m.in.: British Airways, Lufthansa, Swiss i Austrian Airlines, Air India i Seoul Air, a American Airlines zawiesiły loty do i z Szanghaju i Pekinu. Fińskie linie Finnair odwołały loty do Pekinu i Nankinu do drugiej połowy marca.

Koronawirus zbiera żniwo

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że rozprzestrzenianie się koronawirusa stanowi zagrożenie zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. Wszystkim państwom zaleca się działania powstrzymujące rozprzestrzenianie się koronawirusa, poprzez:

  • monitorowanie rozwoju sytuacji,
  • wczesne wykrywanie przypadków zakażenia,
  • identyfikowanie osób, które mogły mieć kontakt z zainfekowaną osobą.

Według danych z wczoraj łącznie zanotowano 24 597 przypadków zakażenia na całym świecie. Potwierdzono również 493 zgony, które zostały spowodowane koronawirusem. Z zakażenia udało się wyleczyć 942 osoby.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Na rybnicką pediatrię trafiły dzieci duszące się z powodu smogu. Wirus RSV
Romulad Lipko Next post Zmarł Romulad Lipko