Poczta zawiesza przyjmowanie przesyłek z Chin

Poczta Polska wydała komunikat o zawieszeniu przesyłek z Chin. Jednocześnie przypomina, że według komunikatu Głównego Inspektoratu Sanitarnego z 31 stycznia 2020 r., nie ma ryzyka zakażenia się wirusem, poprzez towary zamawiane z Chin.

Treść komunikatu brzmi następująco:

W związku z zawieszeniem operacji lotniczych do Chin i brakiem innych możliwości transportu do tego kraju, Poczta Polska zawiesza od dziś do odwołania przyjmowanie przesyłek do Państwa Środka.

Mogą też wystąpić opóźnienia w doręczaniu przesyłek już wysłanych do tego kraju.

Linie lotnicze zawiesiły loty

PLL LOT poinformowały, że w związku z epidemią koronawirusa podjęto decyzję o przedłużeniu zawieszenia rejsów między Warszawą a Pekinem do 29 lutego br. Rejsy do Pekinu zawieszono od 1 lutego do 9 lutego br.

Połączenia lotnicze z Chinami wcześniej zawiesiły, m.in.: British Airways, Lufthansa, Swiss i Austrian Airlines, Air India i Seoul Air, a American Airlines zawiesiły loty do i z Szanghaju i Pekinu. Fińskie linie Finnair odwołały loty do Pekinu i Nankinu do drugiej połowy marca.

Koronawirus zbiera żniwo

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że rozprzestrzenianie się koronawirusa stanowi zagrożenie zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. Wszystkim państwom zaleca się działania powstrzymujące rozprzestrzenianie się koronawirusa, poprzez:

  • monitorowanie rozwoju sytuacji,
  • wczesne wykrywanie przypadków zakażenia,
  • identyfikowanie osób, które mogły mieć kontakt z zainfekowaną osobą.

Według danych z wczoraj łącznie zanotowano 24 597 przypadków zakażenia na całym świecie. Potwierdzono również 493 zgony, które zostały spowodowane koronawirusem. Z zakażenia udało się wyleczyć 942 osoby.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Na rybnicką pediatrię trafiły dzieci duszące się z powodu smogu. Wirus RSV
Romulad Lipko Next post Zmarł Romulad Lipko

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds