kopalnia pniówka

Zginął młody górnik. Wypadek na kopalni Szczygłowice

W kopalni Knurów Szczygłowice doszło do tragicznego wypadku. Zdarzenie miało miejsce w nocy z wtorku na środę. Zginął bardzo młody górnik – miał zaledwie 22 lata.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Do śmiertelnego wypadku górniczego doszło w kopalni Knurów Szczygłowice, 850 m pod powierzchnią ziemią. Niepotwierdzone informacje wskazują na wyrobisko korytarzowe w pokładzie 405/1. Podczas skręcania budowy chodnikowej, na mężczyznę spadły opadające skały stropowe. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia podlegają dalszemu dochodzeniu. Wiadomo jednak, że młody górnik nie był pracownikiem firmy zewnętrznej, zatrudniony był więc bezpośrednio przez kopalnię.

Jak informuje dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego, pomimo udzielonej pomocy i reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych 22-letniemu górnikowi. O godzinie 2:25 lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Wypadek w kopalni Knurów Szczygłowice jest już dwunastym wypadkiem śmiertelnym w zakładach nadzorowanych przez Wyższy Urząd Górniczy w roku 2020. Poprzedni śmiertelny wypadek miał miejsce 15 września w kopalni Rydułtowy. W wyniku zdarzenia zginął wówczas 45-letni górnik, pracujący w górnictwie od 11 lat.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Treningi „KRASNALI” U9M – najmłodsi koszykarze MKS

Czerwionka-Leszczyny odda 38 tys. zł z odsetkami

40 Jubileuszowe Mistrzostwa Makr. Śląskiego Karate Kyokushin

Previous post Potrącenie na oznakowanym przejściu
Rybnik Next post Organizacje pozarządowe i nauczyciele zostaną na lodzie

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds