zatrzymani

Włamywali się do samochodów. Zostali zatrzymani

Policja z Jastrzębia zatrzymała podejrzanych kradzieży oraz włamań do samochodów. Sprawcy przebijali zbiorniki, kradli paliwo i wyposażenie samochodów. Zostali zatrzymani zaraz po włamaniu do trzech samochodów.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Mundurowi z Jastrzębia-Zdroju, zatrzymali podejrzanych o okradanie samochodów, parkowanych na jastrzębskich osiedlach. Sprawcy po wybiciu szyby, włamywali się do aut. Jak informuje policja:

W dwóch z nich po uszkodzeniu baku, spuścili paliwo. Takim sposobem dopuścili się co najmniej 7 przestępstw

Włamywacze wpadli w ręce policji w trakcie kolejnego włamania na ulicy Warmińskiej w Jastrzębiu-Zdroju.

Złapani na gorącym uczynku

Podczas nocnego patrolu, mundurowi dostali zgłoszenie o podejrzanie zachowujących się osobach, kręcących się w pobliżu zaparkowanych pojazdów. W sumie zatrzymano 4 osoby, które zostały przyłapane na „gorącym uczynku”. Jeden z mężczyzn usiłował uciekać, jednak szybko znalazł się w rękach policji.

Podczas śledztwa ustalono, iż włamań dokonywał 31 i 35-latek.

Młodszy z nich, który jest mieszkańcem Rybnika miał jeszcze na sumieniu kradzież fiata stilo, której dopuścił się pomiędzy 11 a 13 kwietnia 2021 roku na osiedlu Tysiąclecia w Jastrzębiu-Zdroju.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.

Zdj.: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Policyjny pościg w Rybniku

żeński klub Previous post Żeński Klub koszykówki w Raciborzu prosi o wsparcie
klubów sportowych Next post Milion zł dla Klubów Sportowych

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds