Policyjny pościg w Rybniku

Policyjny pościg w Rybniku

Rybniccy policjanci z grupy „Speed” zatrzymali 31-letniego mieszkańca Rybnika. Złapanie kierującego osobówką poprzedził policyjny pościg. Mężczyzna uciekał ulicami miasta, popełniając po drodze szereg wykroczeń. Okazało się, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net

W niedzielę, 11 kwietnia, około godziny 8:00, podczas patrolowania ulicy Wodzisławskiej, policjanci z rybnickiej grupy „Speed” zauważyli znanego im kierowcę volkswagena polo. Kierowca ten ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, dlatego mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli. Kiedy jednak dali mu sygnał do zatrzymania, mężczyzna zaczął uciekać. Funkcjonariusze wyruszyli więc za nim w policyjny pościg.

Uciekając, rybniczanin łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy drogowe. Uciekał Drogą Regionalną, w kierunku Żor. Następnie zjechał na węźle Chwałowicka i kierował się do centrum miasta. W pewnym momencie zajechał drogę mundurowym i gwałtownie zahamował, chcąc doprowadzić do zderzenia z radiowozem. Później kontynuował jazdę w kierunku ulicy Kowalczyka, Żeromskiego i Brzezińskiej. Tam, w strefie zamieszkania, pędził z prędkością aż 80 km/h. Pod koniec ucieczki przed funkcjonariuszami, zjechał na teren jednej z firm, uderzył w plastikowe pachołki i w bramę wjazdową. Po dokonaniu zniszczeń samochodem osobowym, próbował jeszcze uciekać pieszo. Po chwili jednak policjanci złapali 31-latka. Następnie obezwładnili go i zatrzymali.

W wyniku prowadzonych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna podróżował wraz z 37-latkiem i 19-latką. Kierujący był trzeźwy. Oprócz szeregu wykroczeń, które popełnił uciekając przed policją, rybniczanin odpowie z pewnością także za inne przestępstwa. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Więcej w lokalsi.net

„Plaga wypadków” i kierowców pod wpływem

Spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste Powietrze”

Informacja OPS w Czerwionce-Leszczynach w ramach 500+

Patrycja Jędrzejewska

Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn i lokalna patriotka. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W wolnym czasie fotografuje przyrodę i pisze.