Policyjny pościg w Rybniku

Rybniccy policjanci z grupy „Speed” zatrzymali 31-letniego mieszkańca Rybnika. Złapanie kierującego osobówką poprzedził policyjny pościg. Mężczyzna uciekał ulicami miasta, popełniając po drodze szereg wykroczeń. Okazało się, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W niedzielę, 11 kwietnia, około godziny 8:00, podczas patrolowania ulicy Wodzisławskiej, policjanci z rybnickiej grupy „Speed” zauważyli znanego im kierowcę volkswagena polo. Kierowca ten ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, dlatego mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli. Kiedy jednak dali mu sygnał do zatrzymania, mężczyzna zaczął uciekać. Funkcjonariusze wyruszyli więc za nim w policyjny pościg.

Uciekając, rybniczanin łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy drogowe. Uciekał Drogą Regionalną, w kierunku Żor. Następnie zjechał na węźle Chwałowicka i kierował się do centrum miasta. W pewnym momencie zajechał drogę mundurowym i gwałtownie zahamował, chcąc doprowadzić do zderzenia z radiowozem. Później kontynuował jazdę w kierunku ulicy Kowalczyka, Żeromskiego i Brzezińskiej. Tam, w strefie zamieszkania, pędził z prędkością aż 80 km/h. Pod koniec ucieczki przed funkcjonariuszami, zjechał na teren jednej z firm, uderzył w plastikowe pachołki i w bramę wjazdową. Po dokonaniu zniszczeń samochodem osobowym, próbował jeszcze uciekać pieszo. Po chwili jednak policjanci złapali 31-latka. Następnie obezwładnili go i zatrzymali.

W wyniku prowadzonych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna podróżował wraz z 37-latkiem i 19-latką. Kierujący był trzeźwy. Oprócz szeregu wykroczeń, które popełnił uciekając przed policją, rybniczanin odpowie z pewnością także za inne przestępstwa. Grozi mu do 5 lat więzienia.

„Plaga wypadków” i kierowców pod wpływem

Spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste Powietrze”

Informacja OPS w Czerwionce-Leszczynach w ramach 500+

plaga wypadków Previous post „Plaga wypadków” i kierowców pod wpływem
tama Next post Sprzątanie Tamy już w niedzielę!

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds